На Тернопіллі перинатальний центр "Мати та дитина" отримав з Канади реанімобіль

На Тернопіллі перинатальний центр "Мати та дитина" отримав з Канади реанімобіль

05.02.17 14:06 0 969
27 січня на Михайлівській площі в Києві Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук в присутності Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, начальника Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Тетяни Тимошенко, голови ініціативи «Допомога Україні» Конгресу Українців Канади, керівника проекту «Швидкі для України» Джона Голюка і його команди передали санітарні автомобілі закладам охорони здоров'я з Харкова, Чернівців та Тернополя.

Новенький, оснащений всім необхідним санітарний автомобіль «Crestline GM Chevrolet G 3500» днями прибув у нашу область, а саме в Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина».

Це стало можливим в результаті плідної півторарічної співпраці з «Канадським Фондом Дітям Чорнобиля», Конгресом Українців Канади, Міжнародним благодійним фондом «Карітас України».

Колектив управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації та медичні працівники КЗ ТОР «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» висловлюють глибоку вдячність всім громадянам Канади, друзям України, які зібрали кошти на отримання і оснащення реанімобілів сучасним обладнанням, а також компанії «Автологістика» за доставку і технічну підготовку автомобілів до експлуатації.

«Наша команда управління охорони здоров'я та команди Степана Степановича Барни і Віктора Вікторовича Овчарука активізували створення консультативно-діагностичного центру із виїзними акушерсько-анестезіологічними бригадами задля реального наближення високоспеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та їх новонародженим дітям в усіх куточках нашого краю» - зазначив начальник управління Володимир Григорович Богайчук.

Довідково: Збереження життя та здоров'я матерів і дітей є стратегічно важливим пріоритетним завданням держави в галузі охорони здоров'я. Основним принципом організації допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим на сучасному етапі є регіоналізація, яка базується на концепції перинатального ризику – необхідність встановлення чіткої відповідності ступеня ризику пологів для матері та дитини до реальних можливостей лікувального закладу.

Згідно нормативних документів МОЗ України (наказу МОЗ № 51 від 26 лютого 2015 року «Про затвердження Порядку транспортування вагітних, роділь та породіль в Україні», практичних настанов «Національні підходи до впровадження системи регіоналізації перинатальної допомоги в Україні» від 12 березня 2012 року) в країні в цілому та в Тернопільській області зокрема надається допомога матерям і новонародженим на первинному, вторинному, третинному рівнях згідно ступеня перинатального ризику.

Вкрай необхідно забезпечити маршрутизацію пацієнток високого ризику (а це 15-17% всіх вагітних) із найвіддаленішого куточка області до закладу третинного рівня надання високоспеціалізованої допомоги, де створено найкращі умови для розродження вагітних групи високого ризику, для ведення передчасних пологів, для виходжування недоношених малюків з надзвичайно малою вагою тіла. Транспортування має бути невід'ємною частиною планування цих програм.

Для реалізації вимог належного перевезення у закладі третинного рівня надання високоспеціалізованої допомоги, яким є Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина», повинні функціонувати консультативно-діагностичний центр та виїзна акушерсько-анестезіологічна бригада з відповідним транспортним засобом для надання невідкладної медичної допомоги вагітним, роділлям та породіллям, безпечного та кваліфікованого транспортування пацієнток із закладів первинного та вторинного рівня до перинатального центру.

Прес-служба УОЗ ТОДА

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ