«У 2016 році укладено 25 аграрних розписок, що дало змогу додатково залучити біля 50 млн. гривень обігових коштів. Тому виходячи з цього у поточному році заплановано подальша підтримка Проекту «Аграрні розписки», - зазначила посадовець.
За словами Валентини Кирилюк, важливою функцією Департаменту є реалізація державних програм по фінансовій підтримці сільгосптоваровиробників. «В минулому році на здешевлення кредитних ресурсів залучених для проведення комплексу польових робіт використано 32,9 млн. грн. коштів з державного бюджету. Перевага по відшкодуванню відсотків надавалась малим та середнім підприємствам та підприємствам, які займаються тваринництвом. В цілому даною підтримкою скористалися 47 підприємств, з яких більше половини віднесені до вказаної категорії. Два підприємства області отримали кошти на часткове відшкодування вартості закуплених нетелей в сумі 224,8 тис. грн.», - повідомила посадовець.
В поточному році в Державному бюджеті вперше за останні роки закладено пряму державну підтримку, що становить 1 відсоток від валового виробництва продукції сільського господарства. А це 5,5 млрд. грн.
Основні напрямки використання цих коштів:
- на стимулювання виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції, зокрема тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та овочівицтва щляхом повернення слаченого податку на додану вартість;
- на часткове відшкодування придбаної техніки вітчизняного виробництва;
- на часткове відшкодування банківських відсотків по залучених кредитах;
- на часткове відшкодування закуплених високопродуктивних нетелів та корів;
- на державну підтримка розвитку садівництва.
Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Андрій Підлужний: Я ніколи ...
Наступна новина: На Закарпатті вшанують ...