У Тернополі вшанували пам'ять Патріарха Йосифа Сліпого

У Тернополі вшанували пам'ять Патріарха Йосифа Сліпого

20.02.17 08:04 0 521
Пам`ять Патріарха Йосифа Сліпого вшанували у Тернополі 16 лютого. Біля пам`ятника Патріарху архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк відслужив панахиду. Відтак представники влади, громадських організацій та жителі краю поклали квіти до пам`ятника Йосифу Сліпому.

«Сімнадцятого лютого цього року сповнюється 125-ліття з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого – ісповідника віри, довголітнього предстоятеля нашої Церкви, уродженця Тернопільщини. Ми зібралися, щоб вшанувати світлу пам ять цього великого мужа Церкву, вірного слуги свого народу. Коли почалося переслідування церкви, він не зламався. 18 років в сибірських концтаборах, йому пропонували бути московським митрополитом у Києві, але він свого народу, своєї віри не зрадив. Він був вірним до кінця. Патріарха заповідав бути собою, не цуратися своєї віри, любити свою церкву і народ. Я вірю, що Йосиф Сліпий, молиться за нас, за Україну, що за його молитвами, молитвами мучеників, Господь дарує нам мир, спокій та добробут.

Взяв участь у заході взяв голова обласної державної адміністрації Степан Барна.

«Святої пам'яті Блаженніший Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий був свідком подій майже цілого сторіччя, адже він помер на 92-му році життя, але, одночасно, був він співтворцем цих подій. Блаженніший кардинал Йосиф Сліпий незаперечно причинився до розвитку Української католицької Церкви та українського народу саме в ту пору, коли їхнє буття перебувало під найбільшою загрозою, і тим самим увійшов у їхню історію», - наголосив Степан Барна.

Історична довідка

Блаженніший Патріарх, Кардинал Йосиф Сліпий, Глава Української Греко-Католицької Церкви у 1944-1984 роках, народився в селі Заздрість на Тернопільщині 17 лютого 1892 року. Початкову освіту здобув у народній школі рідного села. У 1911 закінчив з відзнакою Тернопільську гімназію.

Богословські студії почав у Львівській Духовній Семінарії в празник Покрови 1911 року. А вже на початку 1912 року продовжував студії в Інсбруку.

В 1916 році захистив докторську працю.

30 вересня 1917 року висвячений на священика. Після завершення габілітаційної праці в Інсбруку та магістерських курсів у Папському Григоріанському Університеті в Римі, в 1922 році повернувся до Львова та став професором догматики, а згодом у 1925 році ректором Львівської Духовної Семінарії та в 1928 році ректором Львівської Богословської Академії.

З 1930 року стає дійсним членом наукового товариства ім. Шевченка, бере активну участь у міжнародних конференція та конгресах. Автор цінних богословських, наукових праць.

З 1935 року крилошанин, архидиякон Митрополичої Капітули, нагороджений Мітрою.

В 1939 році іменований Екзархом Великої України, отримує Єпископську Хіротонію та призначається правонаступником Митрополита Андрея Шептицького.

З 1 листопада 1944 року, після смерті слуги Божого Андрея Шептицького, став Митрополитом Української Греко-Католицької Церкви.

У ніч з 10 на 11 квітня 1945 року був заарештований, вивезений у Київ і там засуджений на позбавлення волі.

Після 18-ти років ув'язнень та тортур у радянських тюрмах та таборах Сибіру, 27 січня 1963 року випущений на волю.

9 лютого 1963 стараннями Папи Івана ХХШ виїхав у вільний світ до Риму, де розпочинає активну та плідну діяльність на захист поневоленого Українського народу перед світовою спільнотою. Згуртовує Українців розкиданих по цілому світі. Відроджує українські релігійні, наукові та культурні установи у центрах проживання Українців. Ревний прихильник Патріаршого устрою для Української Церкви.

10 жовтня 1963 року виступив з промовою на ІІ Ватиканському Соборі.

8 грудня 1963 року проголошує офіційне відкриття в Римі Українського Католицького Університету ім. Климента Папи.

23 грудня 1963 року іменований Папою Павлом VІ Верховним Архиєпископом Української Греко-Католицької Церкви з Патріаршими правами.

25 січня 1965 року піднесений Папою Павлом VІ до гідності Кардинала.

28 вересня 1969 року відбулося урочисте посвячення Собору Святої Софії в Римі, духовної святині українців зведену стараннями Патріарха Йосифа Сліпого.

7 вересня 1984 року у Римі перестало битися серце Блаженнішого Патріарха і Кардинала Йосипа Сліпого.

9 вересня 1992 року тіло Патріарха Йосифа згідно з Заповітом перепоховане у крипті Львівського Архикатедрального Собору Св. Юра.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Чернігів: Цього року ...

КОМЕНТАРІ