Держенергонагляду у Вінницькій області інспектує розчищення трас повітряних ліній електропередач (+фото)

Держенергонагляду у Вінницькій області інспектує розчищення трас повітряних ліній електропередач (+фото)

28.02.17 09:40 0 245
За інформацією інспекції Держенергонагляду у Вінницькій області, значна частина повітряних розподільних електромереж електропередавальних організацій проходить у лісовій зоні України, в парках.

Дерева і чагарники, які зростають у безпосередній близькості до проводів повітряних ліній, можуть стати причиною розповсюдження лісових пожеж від коротких замикань, виникнення технологічних порушень у роботі електроенергетичних об'єктів, і, як наслідок, до знеструмлення населених пунктів або окремих осель. Задля недопущення цього проводиться розчищення трас і вирубка дерев у охоронних зонах повітряних ліній електропередавання (ПЛ). Проведення такої роботи має систематичний характер – взимку вона виконується на тих ділянках, де влітку розчищення ускладнене або неможливе, ? на заболочених територіях, ділянках, що підтоплюються, земельних ділянках населення, що відведено під городи.

Слід зазначити, що розчищення трас ПЛ – один із найбільш ефективних заходів з профілактики технологічних порушень, пов'язаних із припиненням електропостачання, особливо напередодні найвідповідальнішого у роботі енергетиків осінньо-зимового періоду. Адже у цей час навантаження на електромережі досягає максимуму. Основною причиною технологічних порушень в роботі електрообладнання розподільних мереж є падіння дерев із лісового масиву на проводи та опори.

Ефективності проведення електропередавальними організаціями цієї роботи Держенергонагляд завжди приділяв особливу увагу. Аналіз достатності заходів із розчищення трас ПЛ завжди здійснюється під час обстежень електропередавальних організацій.

На виконання доручення Міненерговугілля України від 15.01.2016 №96/3-32-13 Держ-енергонаглядом посилено контроль за обсягами та якістю розчищення трас ПЛ напругою 0,4-110 кВ.

За 2016 рік інспекцією Держенергонагляду у Вінницькій області було перевірено всі структурні підрозділи ПАТ «Вінницяобленерго» щодо повноти та якості заходів із розчищення трас повітряних ліній електропередач. У 2016р. інспекцією перевірено 1017 повітряних ліній електропередач (1104,72 км.), на яких персоналом електропередавальної організації проведено розчистку.

За результатами зазначених перевірок було виявлено 1740 порушень вимог нормативно-технічних документів та видано 6 приписів керівництву ПАТ «Вінницяобленерго» на їх усунення, які на сьогоднішній день виконані. При цьому, найбільшу увагу було приділено відповідності динаміки розчистки трас ПЛ до запланованих обсягів робіт. Так, за вищезазначений період Інспекцією було виявлено наступні порушення:

• щодо неякісного виконання робіт з розчистки трас ПЛ – 269 фактів порушень на ПЛ протяжністю 8,22 км;

• інші порушення з розчистки трас, пов'язані з технічним станом повітряних ліній – 1471 факт (найбільш характерними порушеннями є: аварійний стан та понаднормативний нахил опор ПЛ; відсутність або обрив заземлюючих спусків на опорах; відсутність написів та знаків безпеки на опорах ПЛ).

За результатами обстежень, проведених інспекцією Держенергонагляду у Вінницькій області, встановлено, що структурними підрозділами ПАТ «Вінницяобленерго» у 2016 році було заплановано розчистити 4210,8 км ПЛ всіх класів напруги, а фактично розчищено 5400 км ПЛ всіх класів напруги, що проходять у лісових масивах, лісопаркових зонах та зелених насадженнях населених пунктів (перевиконання на 28,2% (1189, км)). Слід розуміти, що за кожним із цих кілометрів стоїть кропітка праця працівників електропередавальних організацій. Мета цієї роботи – підвищення надійності електропостачання Вінницької області та населення.

Взагалі слід зазначити, що інтенсивність розчищення структурними підрозділами Вінницяобленерго трас ПЛ, порівняно з відповідним періодом минулого року, значно зросла. Як свідчить статистика звітів, обсяги розчистки трас ПЛ у поточному році перевищують обсяги відповідного періоду минулого року в 1,5 рази.

Як показує практика, найбільша кількість відключень ПЛ відбувається через контакт проводів з гілками дерев, що знаходяться у безпосередній близькості від лінії. Зменшення кількості відключень трансформаторний підстанцій та ліній електропередач напругою 35-110 кВ у 2016 році та у першому кварталі поточного року красномовно свідчить про повноту та якість робіт із розчищення трас, у тому числі проведених на виконання приписів Держенергонагляду.

Збільшення оперативності й ефективності роботи з розчищення трас ПЛ в остаточному підсумку дозволить підвищити надійність роботи обладнання, попередити можливе виникнення технологічних порушень, а також забезпечити безперебійне електропостачання споживачів, за що вони будуть дуже вдячні енергетикам, особливо взимку.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Голови об'єднаних ...
Наступна новина: Тернопілля: керівництво ...

КОМЕНТАРІ