На Тернопіллі юрій Юрик зустрівся представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ

На Тернопіллі юрій Юрик зустрівся представниками Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ

29.03.17 14:16 0 912
Заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Юрик зустрівся представниками Спеціальної Моніторингової Місії Організації з Безпеки та Співробітництва у Європі (СММ ОБСЄ), які перебувають на Тернопільщині.

«Для нас дуже важлива співпраця з представниками Місії ОБСЄ, особливо в час непростої ситуації в зоні проведення АТО. Однак в нашій області досить стабільна суспільно-політична ситуація. Ми знаємо, що ваша особлива увага прикута до міжконфесійних конфліктів. Тому хочемо запевнити, що в нас жодних конфліктних ситуацій немає. Так, на території області є різні конфесії, однак постійно ведеться діалог, при обласній адміністрації регулярно збирається Рада церков», - зазначив Юрій Юрик.

Як поінформували представники ОБСЄ, основна увага місії ОБСЄ, безперечно, зосереджена на Сході України, та одночасно по всій території України діє ще вісім відділень Спеціальної моніторингової місії. Діяльність вищевказаного Івано-Франківського відділення покриває й територію Закарпаття і Тернопільщини. Представники ОБСЄ проводять моніторинг ситуації з безпеки, дотримання прав людини. Також їх цікавить загальна інформація про переселенців, свобода віросповідання, а також впровадження процесу децентралізації.

«Ми готові підтримувати вас і допомагати, але найперше намагаємося зрозуміти, як саме можемо бути корисні саме у вашій області», - зазначив спостерігач Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ Мірослав Демко.

Нагадаємо, зважаючи на порушення Російською Федерацією своїх зобов'язань стосовно гарантування територіальної цілісності та суверенітету України, її військового вторгнення на територію нашої держави та ескалацію напруги в Україні та навколо неї у зв'язку з агресивними діями російської сторони, 21 березня 2014 року за результатами тривалих переговорів держави-учасниці ОБСЄ прийняли рішення про направлення в Україну Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ). Згідно з прийнятим рішенням, СММ збирає інформацію та повідомляє держави-учасниці про безпекову ситуацію у зоні відповідальності, встановлює та інформує про факти інцидентів, включно щодо порушення базових принципів та зобов'язань в рамках ОБСЄ, здійснює моніторинг ситуації із дотримання прав людини та основних свобод, сприяє діалогу з метою зменшення напруженості та нормалізації ситуації.

З метою створення належних умов для роботи СММ в Україні 14 квітня 2014 року у Відні було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Верховна Рада України проголосувала за проект закону про ратифікацію Меморандуму 29 травня 2014 р., який набув чинності з 13 червня 2014 року.

Після підписання Мінського протоколу від 5 вересня 2014 р. та Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 р. розпочався важливий етап діяльності СММ з надання сприяння щодо виконання положень цих документів. СММ відведено також провідну роль в моніторингу виконання Комплексу заходів, пов'язаних з імплементацією Мінських домовленостей, досягнутих під час зустрічі Президентів України, Німеччини, Франції та Росії 12 лютого 2015 р. Основним завданням функціонування СММ на цьому напрямі є моніторинг за дотриманням режиму припинення вогню, відведенням важкого озброєння та встановлення сталого моніторингу ділянки українсько-російського державного кордону, який не контролюється Урядом України, а також виведення з території нашої держави всіх іноземних збройних формувань, воєнної техніки та найманців, включаючи роззброєння всіх незаконних груп.

Місія готує щоденні доповіді про розвиток ситуації в Україні, які поширюються через Секретаріат ОБСЄ серед держав-учасниць ОБСЄ.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: 60 років братерства і ...

КОМЕНТАРІ