Явища матінки-природи, які можуть погубити людей.
ДНСНС у Закарпатській області розповідають про природні явища, які невідривно пов’язані з погодними умовами і закликають краян бути надзвичайно обережними, щоби попередити лихо.
Через гірську місцевість та своє географічне положення Закарпаття входить до паводконебезбечних територій Європи.
Паводок на Закарпатті набирає оборотів.
З кожним роком паводки стають все масштабніші. Закарпатська область наразі переживає щорічну велику воду. Однак, є величезна надія на те, що все пройде без занадто серйозних наслідків. До закінчення тижня дощі поступово закінчаться, а мінова температура у гірській місцевості (до -3) сповільнить стрімке танення снігів.
Водність із амплітудою 0,5 – 1,5 метра.
Прогнозоване дощіння та сезонне розтавання снігу спричинять на водоймах Закарпаття підйом водної гладі від половини до півтора метра. У Івано-Франківській і Львівській областях прогнозують значно зменшений плив великої води.
Повідомлення про примноження ступеня води
Про цю подію рапортує прес-центр Державної Служби України з надзвичайних ситуацій з посиланням на гідрометеоцентр України. В повідомленні йдеться про те що, очікувані опади і сніготанення призведуть до розвитку наступної хвилі водності з підвищенням висоти стояння води над поточним рівнем до півтора метра.
В басейнах річок Сян, Дністер (Івано-Франківська та Львівська області) очікують без критичний підйом води до одного метра. Нижня течія річки Боржава відзначиться початковим виводом вод на заплаву. В зв’язку з цими природними явищами можливі підтоплення низки сільських угідь та доріг місцевого значення.
Лавинні сходження третього рівня.
Високогір’я Закарпатської та Івано - Франківської областей відмічається високою лавинною небезпекою третього рівня, у зв’язку з відлигою. Щоб попередити надзвичайні ситуації, які пов’язані зі сходженням лавин та загубленням людей у гірській місцевості Управління ДСНС України у Закарпатській області закликає до курортників та місцевих жителів відмовитися від вилазок у гірську місцевість, допоки не покращиться синоптична ситуація і обов’язково дослухатися порадам рятувальників. Не роблячи цього можна передчасно піти з життя, або дуже сильно травмуватися.
Шкода берегоукріпленням
Близько семи мільйонів гривень – на таку суму завдав шкоду паводок берегоукріпленням на Закарпатті.