Сергій Савчук: Держенергоефективності розглядає можливість запровадження в Україні випуску «зелених» бондів як нового механізму фінансування «зелених» проектів

Сергій Савчук: Держенергоефективності розглядає можливість запровадження в Україні випуску «зелених» бондів як нового механізму фінансування «зелених» проектів

07.04.17 09:56 0 506
Запровадження в Україні випуску «зелених» бондів як інструменту реалізації проектів з відновлюваної енергетики стало основною темою першого Українського форуму з кліматичних фінансів, який відкрив 5 квітня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Виступаючи, Сергій Савчук відзначив, що Україна, як й інші країни-підписанти Паризької угоди взяла на себе зобов'язання створити сприятливі умови для інвестування у проекти зі скорочення викидів парникових газів. Це, у свою чергу, потребує ефективних механізмів залучення капіталу в «зелені» проекти. Мова йде про випуск «зелених» бондів.

«Ми рухаємося у правильному напрямі, але нам потрібні нові інструменти для реалізації «зелених» проектів і, в першу чергу, фінансові. Тому випуск «зелених» бондів є вдалим прикладом фінансування проектів «чистої» енергетики. У цьому питанні Держенергоефективності зацікавлено працювати пліч-о-пліч з Міністерством фінансів України, представниками муніципалітетів, потенційними інвесторами, щоб створити як нормативно-правові, так і організаційні шляхи випуску зелених бондів в Україні», – підкреслив у ході виступу Голова Агентства.

Як зазначили учасники форуму, після багатьох досліджень стало зрозумілим, що «зелені» фінансові інструменти при правильному цільовому використанні, оцінці ризиків можуть вирішити багато проблем, зокрема: розширення фінансування проектів у сфері енергетики, зміцнення економічного потенціалу країни, подальшу інтеграцію в глобальне економічне середовище. Ці процеси вирішуються через перехід на «зелені» інвестиції, інструментом яких є «зелені» облігації (бонди).

Перспективи впровадження «зелених» облігацій презентував Мануель Адамані - керуючий партнер «Climate Bond Initiative», міжнародної організації, яка займається залученням «зелених» інвестицій по всьому світу.

Довідково:

«Зелена облігація» – це борговий інструмент, кошти від продажу якого спрямовуються виключно на фінансування «зелених» проектів. Головним критерієм таких проектів є їхній екологічний напрям.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Прокуратурою спільно з ...
Наступна новина: Валерій Коровій: ...

КОМЕНТАРІ