загрузка...
 На Тернопільщині відновили бункер бригади Больцано

На Тернопільщині відновили бункер бригади Больцано

20.04.17 11:16 0 282
В часи Першої світової війни в селі Бурканів збудували бункер для перебування бригади Больцано австро-угорської армії. В минулому році за ініціативи тернопільського історика, краєзнавця Сергія Ткачова та сприяння Теребовлянської районної державної адміністрації розпочали роботи з його відновлення. Під час ремонту провели масштабні земляні роботи, по-новому складено опорну стіну бункера з дерева (обшивка траншеї), сходи, при цьому вдалося зберегти попередні розміри та план споруди. Також впорядковано прилеглу територію.

Відновлений історичний бункер бригади Больцано Бурканівського укріпленого району австро-угорської армії часів Першої світової війни оглянув голова РДА Юрій Ништа.

Він дав високу оцінку проведеним ремонтним роботам, а також подякував їхнім безпосереднім виконавцям - заступникові Андрію Кундрату та працівникам РДА - Олегу Куликові, Тарасові Погорілому, Тарасові Дисевичу, Володимиру Комаринцю. За словами Андрія Кундрата, бункер – історична оборонна споруда, тому під час реконструкції в основному застосовувалась ручна праця, лише в окремих випадках залучалась техніка.

Нагадаємо, що саме на цьому об'єкті планується створити форт-музей українських січових стрільців. У ньому у відкритому доступі можна буде ознайомитися з історією січових стрільців. Зокрема на повноколірних банерах та інших інформаційних матеріалах будуть описані бої січових стрільців у нашому регіоні – від Соснова до Бурканова. Буде і показник, розташований на початку села. Також за задумом керівництва облдержадміністрації, фортифікаційна споруда в Бурканові у майбутньому має стати базовим табором для військово-патріотичного вишколу молоді.

«Відрадно, що збережено можливість для майбутніх поколінь відвідувати та знайомитись з однією із сторінок героїчного минулого нашого народу – військового мистецтва та боїв українських січових стрільців на теренах Теребовлянщини», - зазначив голова РДА Юрій Ништа.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Буковині визначені ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ