«Відповідно до нового закону відбудеться перехід від триступенової дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) до двоступеневої (повідомлення, дозвіл). А порядок оформлення дозвільних документів визначатиметься не за категорією складності об'єкта будівництва, а за класом наслідків (незначний, середній, значний). Будівництво об'єктів середнього і значного класу наслідків здійснюватиметься виключно за дозволом. Великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об'єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації. У той же час максимально спроститься дозвільна система для об'єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу будівництва», - наголосив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Харченко.
У галузі містобудування очікується наказ Мінрегіону, що перебуває на розгляді в Мінюсті, яким внормовується ведення реєстру містобудівних умов та обмежень та порядку їх видачі. Тепер у відкритому доступі будуть розміщені усі видані містобудівні умови та обмеження на проектування об?єктів будівництва.
Після публікацїї та опрацювання низки постанов, розпоряджень та наказів, облдержадміністрацією спільно з управлінням держархбудінспекції буде проведено необхідну кількість навчальних семінарів та нарад щодо практичного застосування законодавчих змін.
«На думку Мінрегіону, новий Закон вдосконалює порядок оформлення дозвільної документації, у тому числі, в електронному вигляді. Це вагомий крок у дерегуляції галузі. Реалізація цього закону сприятиме суттєвому підвищенню позиції України у рейтингу Doing Business і стане дієвим антикорупційним інструментом», - зазначив Володимир Харченко.
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Волинській області за ...
Наступна новина: В Луцьку відбудеться робоча ...