В Житомирській області рятувальники закликають дотримуватись правил безпеки на водоймах

В Житомирській області рятувальники закликають дотримуватись правил безпеки на водоймах

21.06.17 08:07 0 681
З початку року на водоймах області потонуло 8 осіб. Серед загиблих - двоє дітей віком 7 та 15 років.

Про це повідомляє управління ДСНС України в Житомирській області.

Основна причина нещасних випадків на воді – купання у місцях стихійного відпочинку з порушенням правил безпеки. Зокрема, купання в нетверезому стані, заплив на значні відстані, на небезпечні ділянки чи спроба переплисти водойму.

Щоб не потрапити у біду під час відпочинку, рятувальники закликають дотримуватись правил поведінки на воді! У першу чергу це стосується батьків: не залишайте дітей поблизу води без нагляду. Спостерігайте за тим, де перебувають і з ким відпочивають ваші діти. Якщо вони не вміють плавати, не дозволяйте їм, заходити у воду глибше ніж по пояс, плавати на надувних матрацах або камерах. Трагічно закінчується і пірнання з плотів, човнів, пристаней та інших плавучих засобів, а також урвищ. Не плавайте наодинці, якщо не впевнені в своїх силах, уникайте водойм зі швидкою течією.

Ще одна з причин загибелі людей на воді – відпочинок в місцях, не призначених для купання. Там, де не обладнані пляжі, відсутні рятувальні пости, на дні водойми можуть на вас очікувати різні небезпеки, неприємні «сюрпризи», наприклад – розбите скло, глибока яма, підводна течія тощо.

Люди похилого віку повинні особливо уважно ставитися до свого здоров'я, бо ніхто не застрахований від серцевого нападу чи підвищення тиску під час перебування на сонці. За порадами лікарів після перебування на сонці не варто різко заходити у воду, оскільки перепад температур може спричинити зупинку дихання та серцевої діяльності і, як наслідок, утоплення.

Якщо потрапили у неприємність посеред водойми, варто не панікувати, спробувати розслабитися і дістатися до найближчого плавзасобу чи берега. Саме панічний страх призводить до загибелі.

Ті, хто побачив потопаючого, повинні негайно подати йому рятувальне коло, надувний матрац або будь-який засіб, що допоможе втриматися йому на воді. Потерпілого необхідно дістати на мілке місце, уникаючи рухів шиї та тулуба. Не витягуйте потерпілого з води без сторонньої допомоги, старанно утримуйте його у воді на спині, підтримуйте його шию та голову на одному рівні зі спиною. Підпливати до потерпілого необхідно ззаду, після чого перевернути його на спину таким чином, щоб обличчя знаходилось на поверхні води.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернівці: Медалі ...
Наступна новина: Прокуратура Вінниччини ...

КОМЕНТАРІ