На Тернопіллі у Почаєві відкрили нові очисні

На Тернопіллі у Почаєві відкрили нові очисні

07.07.17 10:50 0 502
Очисні спроруди у м.Почаїв більш як півстолітньої давнини – функціонують з 1966 року, тож давно вийшли з ладу і не виконували своєї функції. Проект з будівництва нових знайшов підтримку як на обласному, так і державному рівні – і 4 липня 2017 року офіційно запустили І-шу чергу цих очисних споруд.

За словами голови Тернопільської ОДА Степана Барни, наявність чистої води залишається однією із ключових проблем регіону, тому її вирішенню приділяється особлива увага.

«Я не хочу, щоб проекти, які ми реалізовуємо на Тернопільщині нагадували «зовнішні обгортки». Моя позиція – треба ремонтувати, будувати те, що потрібне людям для повсякденного життя. Щоб воно було комфортним і відчувалося, що ми живемо у XXI столітті. Претендуючи на чисту воду, яку дарує природа, ми так само маємо дбати, щоб і повертати її чистою. Проблемати очисних споруд існує по всій області. Але за останні два роки нам вдалося її вирішити у Шумську, Збаражі, Микулинцях, тут у Почаєві, днями – у Підгайцях, також працюємо над цим у Товстому та Бережанах», - зазначив Степан Барна.

Він нагадав, що ще рік тому жителі Почаєва – а це близько 9 тис осіб, потерпали від наслідків продуктів життєдіяльності, які просто зливалися у річку Іква. «Підтоплювало також Старий Тараш нечистотами. Тому відсутність очисних у Почаєві була серйозною екологічною проблемою. Але спільними зусиллями органів державної влади та місцевого самоврядування ми її вирішили. З Фонду регіонального розвитку на цей обєкт було спрямовано понад 4 млн грн на здійснення будівельних робіт, а співфінансування від Почаївської громади склало близько 700 тис грн», - повідомив Степан Барна.

Як уточнив, міський голова м.Почаєва Василь Бойко, потужність очисних споруд складає 200 м3/добу. На даний час проводяться пуско-налагоджувальні роботи. Ефективність очистки господарсько-побутових стічних вод, при застосуванні запроектованої технології, складає – 87-99%.

Технологія очистки господарсько-побутових стічних вод базується на використанні механічних (проціджування, відстоювання) та біологічних (аеробне окислення) методів. Розділення активного мулу від очищеної води здійснюється у відстійнику. Для знезараження патогенних бактерій, що залишаються в очищених стічних водах, і зменшення таким чином небезпеки зараження води водойм здійснюється знезараження гіпохлоритом натрію у контактному резервуарі. Очищена і знезаражена вода відводиться у водний об'єкт р. Іква.

На даний час Почаївська міська рада працює над виготовленням проектно-кошторисної документації на ІІ чергу очисних споруд, яка планується реалізуватися у 2018 році.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернігів бере на роботу ...
Наступна новина: Вулицю Головну у центрі ...

КОМЕНТАРІ