Заступник міністра наголосив на тому, що добровільність вибору означає насамперед відповідальність.
- Перед тим, як об'єднуватися, треба добре порахувати, чи буде нова громада спроможною, – повів далі В'ячеслав Негода. – При цьому варто враховувати рейтинг спроможності об'єднаних територіальних громад, нещодавно розроблений Міністерством. Фінансовий моніторинг та рейтингування за чотирма основними показниками показують сильні та слабкі місця об'єднаних громад. Цей рейтинг не тільки демонструє результати роботи громад, але й показує, як покращити ситуацію. Методика підрахунку спроможності громад також може стати інструментом для того, щоб правильно планувати об'єднання.
За словами В'ячеслава Негоди, протягом останніх двох з половиною років Тернопільщина залишалася лідером щодо децентралізації влади – за кількома параметрами, але за спроможністю громад замикає (разом зі Львівщиною) рейтинг Мінрегіону. Щоб допомогти області вирівняти ситуацію, Міністерство регіонального розвитку проаналізувало систему влади у Тернопільській області. Ці дані, за словами В'ячеслава Негоди, можуть стати каталізатором змін.
Також В'ячеслав Негода презентував дорожню карту реформи децентралізації влади, розраховану до 2021 року.
- Чергові місцеві вибори мають бути у жовтні 2020 року, і до цього часу ми маємо прийняти всі документи, щоб вибори відбувалися вже за новою основою, – сказав він. – Інакше – заморозимо існуючу систему ще на 5 років. А цього допустити не можна.
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: Корпоративний квест: ...