Чернігів: У міській раді створять управління праці

Чернігів: У міській раді створять управління праці

10.08.17 12:05 0 560
Додержання законодавства про працю в Україні скоро знову перевірятимуть спеціальні інспектори. Відповідно до вимог Закону України від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» забезпечити наявність і роботу таких інспекторів мають органи місцевого самоврядування міст обласного значення.

Зараз у Чернігові на виконання цього закону створюється Управління праці Чернігівської міської ради.Питання про це винесене на найближче засідання сесії міської ради, 17 серпня.

Разом з тим, аби не збільшувати штат чиновників та не дублювати органи зі схожими завданнями, місто має намір відкликати функції контролю за сферою трудових відносин, делеговані в 2002 році районним у місті радам. Отже,і зараз у відділах праці відповідного управління кожної з двох районних рад працює по 7 службовців, і в міському управлінні праці, яке буде створене замість них, передбачається до 14 штатних одиниць. З них 9 – інспектори праці, 2 юристи,начальник управління, його заступник і головний бухгалтер.

Разом з тим, інспектори праці новоствореного управління матимуть право контролювати у сфері трудових відносин більше питань,ніж це можуть, згідно законодавства, інспектори з відповідних управлінь районних рад. Зокрема, вони будуть виявляти та реагувати на порушення законодавства про працю в питаннях її своєчасної та повної оплати, додержання мінімальних гарантій. З цією метою вони як представники державного контролю будуть наділені правом проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, та перевірки фізичних осіб,які використовують працю найманих працівників.

Подробиці можна дізнатися, ознайомившись з Порядком здійснення такого контролю, затвердженмю Кабінетом міністрів України 26 квітня. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/295-2017-%D0%BF Олександр Ломако, заступник Чернігівського міського голови:

- Варто зауважити, що міське управління праці створюється без збільшення числа службовців, які отримують зарплату з бюджету.Тим,хто зараз працює у відповідних відділах Управлінь праці та соціального захисту в районах міста, буде запропоновано перейти на посади в новому управлінні за умов наявності економічної або юридичної освіти. В найближчій перспективі місто забере всі делеговані повноваження в сфері праці та об'єднає їх в одному управлінні.

Надія Рубашенко, начальник відділу кадрів:

- Створення управлінь праці в обласних центрах тільки зараз, а не на початку цього року,коли набрав чинності відповідний закон,пов'язана з більш пізньою появою підзаконних актів.Зокрема,Порядку здійснення державного контролю та нагляду в сфері праці. Також до 16 червня не було затвердженої та офіційно опублікованої форми службового посвідчення інспектора праці.А, відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю,за відсутності такого посвідчення, або якщо на офіційному веб-сайті Держпраці відсутні рішення Мінсоцполітики про форми службового посвідчення інспектора праці,акта,довідки,припису,вимоги,переліку питань,що підлягають інспектуванню, об'єкт відвідування має право до проведення інспекційного відвідування не допускати.

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ