Розпочинаючи нараду, керівник місцевої прокуратури Артур Томашевський зауважив, що вжиті правоохоронними органами міста та району заходи сприяли стабілізації криміногенної ситуації, зменшенню окремих категорій злочинів.
В обласному центрі на 21,5% зменшилась кількість облікованих злочинів проти життя та здоров’я (з 144 до 113). У Луцькому районі кількість таких злочинів зменшилась на 68 % (з 81 до 26).
Уперше за останні декілька років зменшилась кількість облікованих злочинів проти власності (на 17,4% у місті та на 10% у районі), у тому числі крадіжок (з 1606 до 1205, або на 25%), крадіжок з квартир (з 266 до 215, або на 19,2%), розбійних нападів (з 13 до 10, або на 23,1%).
У Луцьку зменшилась на 11,4% кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, на 4,5% - фактів незаконного заволодіння транспортними засобами, на 28,2% - злочинів, учинених в стані алкогольного сп’яніння.
Аналогічно у Луцькому районі зменшилась на 12% кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, на 43% - фактів незаконного заволодіння транспортними засобами, на 69,2% - злочинів, учинених в стані алкогольного сп’яніння.
Луцьким відділом поліції активізовано протидію незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. Так, у поточному році обліковано втричі більше кримінальних правопорушень вказаної категорії, ніж за аналогічний період минулого року. Число виявлених фактів збуту наркотичних засобів збільшилось майже в шість разів.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року знизився рівень кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення.
Рівень розкриття злочинів в обласному центрі і районі зріс як за остаточними результатами розслідування, так і по оголошенню підозри.
Водночас, керівникам територіальних органів Національної поліції так і не вдалося організувати та налагодити ефективну діяльність у сфері протидії злочинності, а відтак – і забезпечити стабільну криміногенну ситуацію в місті Луцьку та районі й посилити боротьбу з корупцією.
Недостатньою є робота правоохоронних органів міста щодо протидії злочинам проти власності та як наслідок - збільшення кількості шахрайств, грабежів та вимагань. Зросла також і рецидивна злочинність.
Патрулювання вулиць не приносить бажаного результату у протидії вчиненню злочинів у громадських місцях.
Досі гострою залишається проблема розкриття злочинів. Окрім того, необхідно посилити профілактичну роль правоохоронців.
- Таким чином, проблемні питання боротьби зі злочинністю, її організованими формами, корупцією, превентивної діяльності потребують комплексного вирішення правоохоронними органами міста Луцька та району, - підсумував Артур Томашевський.
Учасниками наради розроблено низку заходів задля посилення ефективності протидії злочинності.
Прес-служба прокуратури області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Чернівці: У центральній ...
Наступна новина: Чернігів: На вулиці ...