На Рівненщині за незаконне видобування бурштину засуджено 6 учасників організованої злочинної групи,серед яких –правоохоронець

На Рівненщині за незаконне видобування бурштину засуджено 6 учасників організованої злочинної групи,серед яких –правоохоронець

09.11.17 12:45 0 436
Працівниками прокуратури Рівненської області забезпечено участь у судовому розгляді обвинувального акта щодо 6 обвинувачених, серед яких – працівник правоохоронного органу, які у складі організованої групи видобували бурштин-сирець.

У ході досудового розслідування кримінального провадження підозрювані уклали з прокурором угоди про визнання винуватості у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 240 та ч. 2 ст. 369-2 КК України (тобто незаконне видобування у складі організованої групи корисних копалин загальнодержавного значення та прийняття пропозиції організатором здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).

Доведено, що організатором та виконавцями розроблено та схвалено єдиний злочинний план, пов'язаний із бурштиновим промислом. Учасники групи згідно із розподілом функцій зберігали обладнання для видобутку бурштину, визначали час та місце його видобування. Після реалізації «сонячного» каміння організатор групи планував розподіляти між учасниками угруповання отримані грошові кошти, а також використовувати їх частину на організацію подальшої злочинної діяльності. У схемі незаконних операцій з бурштином працівнику правоохоронного органу, а саме – лісової охорони, була відведена роль інформатора щодо часу та місця, де група могла без перешкод видобувати бурштин-сирець.

Правоохоронці затримали спільників у червні 2017 року під час здійснення ними злочинної діяльності. На місці події вилучено знаряддя, пристосоване для незаконного видобутку бурштину.

03.11.2017 Дубровицьким районним судом затверджено угоди про визнання винуватості, укладені між прокурором і підозрюваними, та останнім призначено покарання у межах санкції інкримінованих статей КК України.

Так, організатора злочинної групи визнано винним та йому призначено покарання у виді штрафу у розмірі 1150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (19550 грн), співвиконавцям злочину – у розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6800 грн).

Прес-служба прокуратури Рівненської області Tweet
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ