Герої Небесної Сотні: Устим Голоднюк загинув від кулі снайпера

Герої Небесної Сотні: Устим Голоднюк загинув від кулі снайпера

09.11.17 12:06 0 465
21 листопада – День Гідності та Свободи. У цей день також Україна офіційно вшановує пам'ять загиблих Героїв Майдану – Героїв Небесної Сотні, серед яких є шестеро наших земляків. Шестеро хлопців, які віддали найдорожче – свої життя, за те, що хотіли жити у вільній країні. З нагоди відзначення 4-ої річниці не забудьте пом'янути наших Героїв Олександра Капіноса, Устима Голоднюка, Назарія Войтовича, Василя Мойсея, Ігоря Костенка і Тараса Слободяна.

Нині свічку пам'яті запалюємо за Устимом Голоднюком зі Збаража. Він був активним учасником Революції Гідності, бійцем 38 сотні самооборони майдану. Герой України.

Устим навчався у Збаразькій ЗОШ № 2. У школі однокласники жартома називали його Устимом Кармелюком. Упродовж 2008—2011 років навчався у Львівському державному ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Герохв Крут (3 рота, 2 взвод). Навчався у Бережанському агротехнічному інституті. Ріс цілеспрямованим і мужнім, не скаржився на труднощі, не пив спиртного, не палив, займався спортом. Захоплювався читанням історичних та філософських книг.

Коли 21 листопада 2013 року 19-¬річний Устим Голоднюк побачив перший репортаж про зрив підписання угоди з ЄС і студентський протест у центрі столиці, у нього стислися кулаки. Його батько Володимир Голоднюк, колишній міліціонер, каже, що ніколи раніше не бачив у сина такого виразу обличчя. На новину про те, що курс країни кардинально змінився, він відреагував як на особисту образу.

Наступного дня він уже вирушив до Києва. Про це батько дізнався тільки тоді, коли Устим не приїхав на вихідні додому. Він намагався повернути сина, вмовляв його по телефону. Але Устим твердо стояв на своєму: «Ти теж не питав батьків, коли в 1990 році голодував на Майдані в Києві».

Увечері 23 листопада Устим уже був на Майдані. Студентка Аліна Вяткіна згадує, що познайомилася з ним 24 листопада. У студентському таборі Устим став начальником служби охорони.

Під час розгону в ніч на 30 листопада він стояв у першій лінії оборони і намагався не пустити Беркут на стелу. Разом з хлопцями Устим зробив коридор, яким з оточення Беркуту ви¬ йшли дівчата. Залишаючись на місці до остан нього, він отримав поранення в голову. В результаті йому наклали 12 швів. Рідні та друзі насилу вмовили його повернутися до рідного Збаража. Але вдома він пробув недовго — уже 3 грудня знову був у строю. У середині грудня він виїхав до Збаража, щоб скласти сесію. І відразу ж повернувся на Майдан. У січні він приїхав на один день — 19-¬го. Дізнавшись про те, що на Грушевського почалися бої, він домчав до Києва за шість годин. Щоночі був у перших рядах на барикадах. Відсипався вдень, в години перемир'я.

Друзі кажуть, що після завершення революції Голоднюк планував вступити до миротворчого контингенту. І розповідають, що там, на Майдані, він зі студента перетворювався на справжнього чоловіка.

18 лютого Устим разом зі своєю сотнею пішов на мирний протест в Маріїнський парк. Стояв у першому ряду оточення. Близько 14-¬ї години в Маріїнці почалися сутички. Устим розповідав друзям, що в якийсь момент він озирнувся і не побачив нікого позаду. У цей час його наздогнав і почав сильно бити Беркут. Якимось дивом його відбила група майданівців. Подруга Вяткіна розповідає, що перший раз бачила, як у Устима по обличчю котилися сльози. Сльози не від болю — від шоку.

О 20-¬й 18 лютого почався штурм Майдану. Бої тривали до восьмої ранку наступного дня. У цей час до Києва проривався батько героя Небесної сотні. Їхав, щоб забрати сина додому. Увечері вони зустрілися на Майдані. Устим

був спокійний. Відчував: перемога поруч. Треба тільки протриматися. 20 лютого мітингувальники пішли в наступ. Приблизно в цей же час Устимові дзвонив батько. «Пап, не хвилюйся! У мене є чарівна ООНівська каска, і зі мною нічого не станеться», — почув він у слухавку.

Об 11-¬й вони мали зустрітися, щоб їхати додому. Але не склалося. Куля снайпера влучила Устимові в голову. За розповідями очевидців, смертельне поранення він отримав, коли намагався відтягнути пораненого. В руках у нього був металевий щит і бинт. Устимові було б 23 роки…

* За матеріалами Вікіпедії та сайту nebesna.pravda.com.ua

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернівці: У міському ...
Наступна новина: Генінспекцією затримано ...

КОМЕНТАРІ