100-річчя відродження Української автокефальної православної церкви відзначили на Тернопільщині

100-річчя відродження Української автокефальної православної церкви відзначили на Тернопільщині

14.11.17 12:05 0 312
Урочистості з нагоди відзначення 100-річчя початку відродження Української автокефальної православної церкви відзначили на Тернопільщині святковим концертом. На святкування з цієї нагоди до обласної філармонії приїхав митрополит УАПЦ Макарій, прибув також собор єпископів, духовенство. Привітати з такою визначною подією прийшли також голова Тернопільської ОДА Степан Барна, заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа та мер міста Тернопіль Сергій Надал.

Як наголосив під час вітального слова очільник Тернопільщини Степан Барна, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка 2017 рік ми проводимо в рамках відзначення 100-річчя української революції. Елементом ж відродження української державності у 1917 році було відродження української церкви. Саме з цього та з формування української автокефальної церкви, як вважає Степан Барна, розпочався процес духовного відродження України.

Цей процес, як він зауважив, відбувався у досить цікавих умовах. Тоді на елементарному рівні відбувся єпархіальний з'їзд, котрий дав поштовх до створення автокефальної церкви. Але є цікавий факт, що сама церква відроджувалася не тільки тому, що там було потужне духовенство, а й тому, що серед духовенства були вояки Української Народної Республіки. І це призвело до цікавого симбіозу духовного середовища з громадським.

« змінилися лише обставини. Ворог у нас один. Так як колись в умовах української революції, тепер, він також намагається знищити українську помісну церкву на Сході України. Тому наше завдання, об'єднуючи всі українські церкви на території Тернопільської області та України, відродити ідею єдиної помісної церкви», – наголосив голова ОДА.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Тернопілля: офіс з ...

КОМЕНТАРІ