"Пряжа - це нитка, що складається з волокон, з'єднаних шляхом скручування або склеювання", - розповідає співробітник інтернет магазину пряжі АЖУР: ajur-shop.ru.
Отримання пряжі з волокон має свої особливості. Прядіння більшості текстильних волокон складається з наступних основних операцій:
- підбір сировини і складання суміші;
- розпушування волокон;
- тіпання;
- чесання.
Після чесання отримують волокнистий шар - стрічку.
Найбільш поширений спосіб чесання - кардний, його використовують для волокон середньої довжини, отримують кардну пряжу, з якої виготовляють ситці. Гребневому чесанню піддають волокна більшої довжини, отримують високоякісну гребінну пряжу, що відрізняється рівною поверхнею, високою міцністю, з якої виготовляють тонкі бавовняні тканини - батист, шифон і ін.
З низькосортної короткої бавовни виробляється апаратна пряжа (зазвичай пухка, товста, сильно ворсиста), з якої отримують фланель та бумазею.
Пряжа може бути різна за волокнистим складом, сировиною, призначенням та способом виготовлення - однониткова, трощена, кручена; також пряжу розрізняють по обробці, - сувору вибілену, мерсеризовану, меланжеву (з волокон різного кольору), муліне (з різнокольорових ниток).
Текстильні нитки: Що це таке?
Текстильні нитки - це гнучкі і міцні тіла з малими поперечними розмірами, значної довжини, що використовуються для виготовлення текстильних виробів.
Нитки класифікують по:
- структурі;
- способу отримання;
- волокнистому складу;
- обробці;
- і призначенню.
Непрядені нитки бувають у вигляді:
- Комплексних ниток. Вона складається з двох і більше елементарних ниток, з'єднаних між собою скручуванням або склеюванням;
- Монониток. Це одиночна нитка, що не ділиться в подовжньому напрямі без руйнування;
- Джгутових ниток. Вона складається з двох або більше поздовжньо складених ниток, які не скручені між собою.
Текстурована - це нитка, структура якої шляхом додаткових обробок змінена для підвищення її об'ємності і розтягуваності.
Нитки характеризуються певними властивостями:
- розривне навантаження;
- товщина;
- усадка;
- подовження при розриві та ін.