Тернопілля: економічна платформа щодо інституційної підтримки з питань експорту зібрала представників бізнесу області

Тернопілля: економічна платформа щодо інституційної підтримки з питань експорту зібрала представників бізнесу області

09.12.17 14:45 0 402
Під час бізнес-платформи «Діалог заради інституційної підтримки малого та середнього бізнесу з питань експорту» обговорили ряд важливих питань, що стосуються змін у законодавстві та реалізації Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів. А також підписали Меморандум про співпрацю з Громадською організацією «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій». Участь у заходів взяв заступник голови – керівник апарату Тернопільської облдержадміністрації Ігор Вонс, представники органів місцевого самоврядування, державної влади, фіскальної служби, митниці та представники малого й середнього бізнесу.

Зокрема, під час бізнес-платформи йшлося про зміни в законодавстві, які набувають чинності, щодо експорту українських товарів до країн ЄС та питання пов'язані з видачею сертифікатів із перевезення товарів форми EUR.1 і надання українським підприємствам статусу уповноваженого експортера. Обговорили також інформаційний обмін за принципом «Єдиного вікна» з використанням електронних засобів передачі інформації. Такі зустрічі вже традиційні і відбуваються в рамках, прийнятої у 2016 році, стратегії розвитку малого та середнього підприємництва.

Власне, як поінформував під час засідання заступник голови – керівник апарату Тернопільської облдержадміністрації Ігор Вонс, за 2017 рік вдалося зробити чимало для підтримки малого та середнього бізнесу.

«Ми відкрили регіональний центр підтримки підприємництва у Тернополі і на черзі відкриття таких центрів у Бережанах, Кременці та Чорткові. Здійснюється це за рахунок підтримки наших польських партнерів. Також уже вийшли на фінішну пряму щодо реєстрації Агенції регіонального розвитку – це структура, яку ми утворюємо спільно з обласною радою, облдержадміністрацією і міською радою. Мета Агенції – піклуватися про розвиток підприємництва та бізнесу області, займатися питаннями залучення інвестицій, написанням стратегій розвитку в області, в чому числі, й в частині розвитку малого та середнього бізнесу», – зазначив Ігор Вонс.

Крім цього, він повідомив, що наступний рік в області має бути роком конкретних фінансових інструментів, завдяки яким можна буде допомагати бізнесу. Так, на 2018 рік по обласному бюджету закладено близько 2 млн. грн. на компенсацію по кредитах, які бізнес буде отримувати, та близько 1 млн. 700 тис. грн. – на енергоефективність.

Водночас, як зауважив Ігор Вонс, цього року вдалося досягти добрих показників в економіці області. Вони виглядають наступним чином: обсяг промислової продукції 3,5% ріст по динаміці до минулого року, сільське господарство – 7,5%, житло в експлуатацію – 2,5%. Дуже важливим показником є 4,4 млрд. грн. капітальних інвестицій в економіку області за десять місяців поточного року, – це кошти представників бізнесу, які були вкладені в їх розвиток, що додає ще 50% по відношенню до минулого року й дозволяє зайняти друге місце в Україні за динамікою зростання.

«Це свідчить про те, що бізнес вкладає кошти, розвивається і він впевнений в перспективах, а це добра надія для людей, для влади, що економіка буде процвітати, а бізнес – працювати і тенденція буде йти до зросту. Тому дуже приємно і я хочу подякувати бізнесу, що він у нас соціально-відповідальний, що платить податки, піднімає заробітні плати та створює нові робочі місця», – акцентував Ігор Вонс.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ