Чернівці: Звернення про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів ухвалено міською радою

Чернівці: Звернення про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів ухвалено міською радою

09.12.17 12:12 0 258
До Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України буде направлено звернення Чернівецької міської ради VII скликання «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів».

Подаємо текст, який ухвалили 28 депутатів Чернівецької міської ради.

«За поданням уряду парламент ухвалив рішення «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Вважаємо, що цей закон монополізує контроль за фінансуванням галузі та може призвести до скорочення кількості лікарень і медперсоналу.

Підтримана парламентом медична «реформа» може призвести до суттєвих негативів для галузі.

Урядовий документ передбачає створення Національної служби здоров'я України. Ця структура буде напряму підконтрольна Кабінету Міністрів і одноосібно розпоряджатиметься фінансами медичної галузі. До того ж лише вона укладатиме договори, за якими надаватимуть медичні послуги, та здійснюватиме їхню оплату.

Фактично уряд монополізує контроль за фінансовими потоками в медицині. Натомість навіть не намагається розв'язати проблему забезпечення медичної галузі коштами. Оскільки в законі не передбачено додаткових джерел фінансування, є велика ймовірність, що виконання цього закону призведе до скорочення лікарень і медичного персоналу.

Згідно з урядовою «реформою» низку медичних послуг будуть змушені оплачувати самі пацієнти. Це прямо суперечить статті 49 Конституції України. Адже в основному законі зазначено, що в державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно. До того ж цей пункт про безоплатність медичних послуг додатково роз'яснив Конституційний суд.

З огляду на викладене, звертаємося до Вас та вимагаємо ухвалення медичної реформи на підставі Конституції України та з метою підвищення рівня життя українців».

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: В Житомирській області у ...

КОМЕНТАРІ