Чернівецькі депутати просять внести зміни до законодавчих актів щодо підвищення пенсій

Чернівецькі депутати просять внести зміни до законодавчих актів щодо підвищення пенсій

09.12.17 09:51 0 584
Чернівецька міська рада VII скликання 21-м голосом затвердила звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій».

У ньому йдеться:

«За поданням уряду 288 народних депутатів ухвалили проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій». Вважаємо, що цей закон поглиблює соціально-економічну кризу та призводить до зниження рівня життя українців, передусім – найменш захищених верств населення.

За що ж проголосували народні депутати.

1. Основні принципи та система пенсійного забезпечення залишаються незмінними. Змінюються окремі положення пенсійного законодавства, які не розв'язують проблем, що склалися в пенсійному забезпеченні. Зокрема, не усувається демографічна проблема, пов'язана з постійним зростанням кількості пенсіонерів та зменшенням кількості працівників, котрі платять податки та забезпечують пенсіонерів.

2. Відбувається закамуфльоване підвищення пенсійного віку. На початку реформи мінімальний страховий стаж становить 25 років (зараз – 15 років), але поступово його буде підвищено до 35 років. Таким чином, не маючи мінімального трудового стажу українці зможуть отримувати пенсію лише з 63 років, а далі взагалі тільки з 65 років. Це порушення конституційного права на пенсійне забезпечення й, по суті, це підвищення пенсійного віку.

3. Неправдиве «осучаснення» пенсій. До кожен рік роботи при розрахунку пенсії множили на коефіцієнт страхового стажу – 1,35. Верховна Рада ж знизила коефіцієнт до 1,00. Таке очевидне зменшення розміру пенсій є порушенням конституційних прав громадян, гарантованих ст. 22 Конституції України, згідно з якою при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу наявних прав і свобод громадян.

4. Ті українці, які останніми десятиліттями були безробітними, працювали неофіційно або були заробітчанами за кордоном вже не зможуть вийти на пенсію у 60 років. Держава прирікає більшість майбутніх пенсіонерів на голодну старість тільки тому, що вони не знайшли собі офіційного робочого місця в країні. Хоча в більшості випадків це є наслідком неефективної державної економічної політики, а не їхньою виною.

5. Із початку 2014 року пенсії було «заморожено». Їх невелике зростання відбулося тільки 2016-го. Тому нинішнє збільшення – лише невелика компенсація реальних втрат, яких зазнали пенсіонери через величезну інфляцію в 2014-2015 роках. Влада воліє взагалі не згадувати про індексацію за попередні роки. Наприкінці 2012-го мінімальна пенсія сягала 856 грн. Відтоді й по червень 2017 року інфляція становила 125,55%. Тому, відповідно до чинного законодавства, мінімальна пенсія зараз мала бути 1930,3 грн., а середня, яка дорівнює 1,5 мінімальним пенсіям, – 2895,42 грн. Водночас розмір мінімальної пенсії – 1312 грн. Тобто невиконання чинного законодавства урядом дозволили вкрасти в кожного пенсіонера щонайменше 900 грн.

Усе це свідчить, що теперішня влада не думає про майбутнє українців.

Ми вважаємо, що пенсійна реформа обов'язково має передбачати ухвалення єдиного закону про багаторівневе пенсійне забезпечення, встановлення пенсійного віку залежно від середньої тривалості життя, встановлення прямої залежності розміру пенсії від стажу роботи, визначення допустимої п'ятикратної різниці між максимальною і мінімальною пенсією для солідарної пенсійної системи, підвищення пенсії та інших соціальних виплат на рівень, не менший за показник річної інфляції, скасування спеціальних пенсій для прислужників совєцького режиму, керівників комуністичної партії, комсомолу та каральних органів СССР, прислужників режиму Януковича та пособників московських окупантів.

З огляду на викладене, звертаємося до Вас та вимагаємо ухвалення пенсійної реформи на підставі Конституції України, на засадах соціальної справедливості та з метою підвищення рівня життя українців».

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Чернігів: «Футбольна ...

КОМЕНТАРІ