Як вибрати жорсткий диск для ноутбука?

Як вибрати жорсткий диск для ноутбука?

12.12.17 19:52 0 705

Питання: "Як вибрати хороший ноутбук, не надто при цьому розорившись?" актуальне, як ніколи. І, хоча, по більшій мірі ціна цього виду техніки залежить від характеристик таких деталей, як: процесор, відеокарта і діагональ екрану, є і ще один нюанс, який також значно впливає на кінцеву ціну ноутбука. І цей нюанс - ємність пристрою для зберігання даних. Саме тому досвідчені користувачі частенько купують пристрій з мінімальним обсягом накопичувача, щоб в майбутньому підібрати собі найбільш підходящий варіант, що в будь-якому випадку обійдеться дешевше.

Заміна «рідного» накопичувача на новий також може бути викликана і такими причинами, як його поломка або бажання розширити загальні функціональні можливості ноутбука. Втім, незалежно від причини, краще заздалегідь озброїтися всіма необхідними знаннями, щоб питання про те, як вибрати жорсткий диск для ноутбука, не застав користувача зненацька. І розповість нам про це співробітник інтернет-магазина pcshop.ua, в якому безпосередньо можна придбати вінчестер для ноутбука.

Критерії вибору

Яким вимогам повинен відповідати жорсткий диск? До даного виду обладнання пред'являється всього дві основні вимоги:

  • надійність;
  • і швидкість роботи.

Також варто відзначити, що для ноутбука необхідно вибирати сумісний пристрій. В іншому випадку Ви його просто не підключите.

Надійність

Тут навіть обговорювати особливо нічого. Ноутбук - це мобільний комп'ютер, а тому його жорсткий диск повинен бути досить міцним і добре витримувати тряску і вібрацію. Основна небезпека тут криється в тому, що в нормальному положенні голівки, що зчитують дані, як би ширяють над поверхнею диска, а будь-який різкий поштовх може привести до того, що вони зачеплять і пошкодять її. На сьогоднішній день, саме це є основною причиною поломки жорстких дисків в ноутбуках, а тому краще віддати перевагу спеціальним моделям HDD. У них передбачена особлива система паркування головок, яка швидко відводить їх від поверхні після закінчення роботи, що мінімізує ризик пошкодження.

Швидкість роботи

Хоча цей пункт, напевно, однаково важливий як для ноутбуків, так і для ПК. Даний параметр відповідає за час завантаження і виключення ноутбука, а також на загальну швидкість виконання завдань. З огляду на те що час автономної роботи ноутбука серйозно обмежений, цей пункт також грає важливу роль.

Чи можна використовувати на ноутбуці звичайний HDD для ПК?

Будь-яких принципових обмежень в даному напрямку немає. Якщо габарити ноутбука дозволяють, то цілком можна використовувати і традиційний накопичувач. Тільки в корпус його вставити не вдасться, він буде бовтатися окремо на проводах, тому що розміри його перевищують стандартні ноутбучні відсіки для жорстких дисків.

Втім, і тут також є свої особливості. Жорсткі диски для настільних комп'ютерів відрізняються за двома параметрами: габаритам і рівнем енергоспоживання. Тому, якщо батарея ноутбука не може забезпечити достатньо високого рівня автономності, безумовно, краще вибрати спеціальний HDD для ноутбуків. Як відрізнити його від традиційного?

Тут все просто - він буде представлений форм-фактором 2.5 дюйма, в той час як класичний формат накопичувача для ПК - це 3,5 дюйма.

HDD vs SSD - чи не краще віддати перевагу твердотілим накопичувачам?

Насправді, питання надзвичайно актуальне. Останнім часом SSD зробили справжній прорив і швидко заполонили ринок. З кожним роком число їх прихильників неухильно зростає і це зовсім неважко пояснити. Твердотільні накопичувачі мають масу переваг, серед яких найбільш явні це:

  1. дуже висока швидкість запису та читання;
  2. висока надійність (через відсутність рухомих частин);
  3. практично немає затримок при роботі з даними;
  4. SSD не гріється;
  5. SSD не вібрує;
  6. абсолютна безшумність;
  7. SSD легші та компактніші будь-якого HDD.

Загалом, досить, щоб віддати перевагу саме їм. Втім, є одна особливість SSD, яка заважає їм остаточно витіснити з ринку традиційне рішення - це вкрай невигідне співвідношення ціни і ємності. Тут вже HDD поза конкуренцією.

Гібриди

З огляду на зазначене нестачі твердотільних накопичувачів, на ринку стали з'являтися і особливі гібриди, що представляють собою звичайний HDD диск, з вбудованим SSD модулем для обробки кеш. Вони відрізняються цілком прийнятною ціною, але при цьому за рахунок прискореного кешування даних істотно збільшують загальну ефективність роботи ноутбуків і комп'ютерів. Так що є сенс звернути увагу і на цей варіант.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 43)
Попередня новина: Б/У шины: Стоит ли их ...
Наступна новина: Доставка вантажів з Китаю в ...

КОМЕНТАРІ