На вимогу прокуратури Рівненщини забудовники сплатять понад 1,7 млн грн на розвиток інфраструктури населених пунктів

На вимогу прокуратури Рівненщини забудовники сплатять понад 1,7 млн грн на розвиток інфраструктури населених пунктів

21.12.17 08:54 0 303
Органи прокуратури Рівненської області під час вивчення стану законності у сфері містобудівної діяльності виявили непоодинокі випадки несплати забудовниками коштів пайової участі у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів області.

Обов'язок брати участь у створенні та розвитку зазначеної інфраструктури, зокрема щодо перерахування замовником забудови до відповідного місцевого бюджету грошового внеску, передбачений ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Однак, як встановила Сарненська місцева прокуратура, перед введенням в експлуатацію на території Березнівського району об'єкта нерухомості одна із приватних структур, порушивши вимоги містобудівного законодавства, не уклала з органом місцевого самоврядування договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту і не сплатила до місцевого бюджету пайовий внесок. Внаслідок таких дій бюджет територіальної громади не отримав кошти у сумі 1,2 млн грн, які могли бути використані на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою заявлено в інтересах органу місцевого самоврядування та громади позов про стягнення із фірми-забудовника збитків у формі упущеної вигоди на зазначену суму. Даний позов Господарським судом Рівненської області 12.12.2017 розглянуто і його задоволено у повному обсязі.

Аналогічний позов був заявлений Рівненською місцевою прокуратурою до одного із товариств з обмеженою відповідальністю. За результатами розгляду цієї справи, на вимогу прокуратури судом 11.12.2017 стягнуто з товариства на користь Рівненської міської ради упущену вигоду, спричинену не укладанням договору пайової участі у розвитку інженерно – транспортної інфраструктури м. Рівне, у сумі 562 тис грн.

Таким чином, за втручання органів прокуратури Рівненської області забудовники сплатять понад 1,7 млн грн пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів регіону.

Прес-служба прокуратури Рівненської області Tweet
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі гранти для ...
Наступна новина: У Чернівцях відкрили ...

КОМЕНТАРІ