Мета підписання конвенції, як зазначають в управлінні екології та природних ресурсів облдержадміністрації, – зберегти ці ділянки місцевості, як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу.
У 2018 році, за пропозицією Рамсарської конвенції, Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст». Основною ідеєю цього гасла є підкреслення важливості екосистем цих ділянок місцевості у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи.
Водно-болотні угіддя діють як природні водосховища – акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води, вони запобігають повеням. Протягом посушливих періодів водно-болотні угіддя «віддають воду» і затримують початок посухи.
Спостереження останніх десятиліть вказують на зростання кількості стихійних лих, більшість яких пов'язані зі змінами клімату та погодними явищами.
У 2018 році Рамсарський Секретаріат закликає пам'ятати про те, що:
- водно-болотні угіддя є природним засобом безпеки для допомоги нам у протидії екстремальним погодним явищам;
- відповідне управління водно-болотними угіддями надає місцевим громадам можливості протидії стихійним лихам та швидкого відновлення;
- необхідно вживати заходів для охорони та пропаганди сталого використання водно-болотних угідь.
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Тернопіль розпочинає ...
Наступна новина: В Житомирській області МОЗ ...