Чернігів: ОБЕРЕЖНО – ВЕСНЯНИЙ ЛІД!

Чернігів: ОБЕРЕЖНО – ВЕСНЯНИЙ ЛІД!

26.03.18 09:08 0 720
Наприкінці зими крига на воді, хоча і здається міцною, але стає крихкою і небезпечною. Вона може не витримати вагу людини і тому виходити на неї дуже небезпечно.

22 березня сталася трагедія – потонув чоловік у річці Десна. Причина небезпечної події - вихід людини на тонкий весняний лід. Так, два молодих чоловіка вирішили вийти на лід р. Десна (м. Чернігів. район Бобровиця) та за декілька хвилин потрапили у пастку сильної течії річки. Пропливши близько 300 метрів, одному чоловіку, завдяки допомоги рятівників міського відділу ДСНС, вдалося врятуватись. Інший – потонув.Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради нагадує:

Вихід людей та весняний лід – ЗАБОРОНЕНО!

Якщо ви самі, або хтось з ваших друзів провалився під лід, не лякайтеся. Коли ви будете правильно себе поводити, то зможете врятуватися самі і врятувати товариша.

Запам'ятайте такі правила:

- До людини, що потрапила в ополонку , треба не бігти та навіть не йти, а підповзати

- Якщо поруч з вами є друзі, то допомагайте разом, повзіть ланцюгом, тримаючи один одного за ноги

- Бажано покласти під себе драбину, дошку, тобто будь - який широкий предмет, який знайдете поруч

- Не намагайтесь підібратися дуже близько до ополонки, краще кинути йому мотузку, шарф або гілку

- Якщо ви провалилися самі – зберігайте спокій та кличте на допомогу

- Коли вас затягнуло під кригу, не лякайтеся, затримайте подих, подивіться звідки йде світло від ополонки, та пливіть до неї

- Не намагайтеся вибратися на лід, опираючись на його край тільки руками та колінами, адже крига буде обламуватися, спробуйте лягти на край грудьми, викотися на нього та повзти уперед, поки не досягнете безпечного місця.

Якщо людину витягли з ополонки, то необхідно швидше доставити постраждалого в тепле приміщення, насухо витерти, переодягнути у сухе, напоїти гарячим чаєм та обов'язково викликати лікаря.

Дуже часто більшість з нас, прочитавши або почувши якісь корисні поради, вважає, що така ситуація може трапитись з ким завгодно тільки не з ним. Проте життя, на жаль, доводить інше. Але хотілося б все ж таки сподіватися, що у вашому житті не трапиться ситуації, коли знадобляться ці поради.

За повідомленням відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: За 2 місяці 2018 року ...
Наступна новина: Напередодні Великодня ...

КОМЕНТАРІ