На Житомирщині збільшується кількість дітей,яких усиновлюють та беруть на сімейні форми виховання – 109 з початку року

На Житомирщині збільшується кількість дітей,яких усиновлюють та беруть на сімейні форми виховання – 109 з початку року

01.04.18 14:25 0 567
За три місяці 2018 року на Житомирщині під опіку влаштували 66 дітей, усиновили 22 дітей, ще 21 дитина виховується у трьох нових будинках сімейного типу та двох прийомних сім'ях.

Про це повідомила т.в.о. начальника служби у справах дітей Наталія Пилипчук 30 березня, під час засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства при ОДА.

За її словами, протягом останніх років збільшується кількість дітей, які виховуються у різних формах сімейного виховання.

— «Лише протягом І кварталу 2018 року в області усиновили 22 дитини, створили три дитячі будинки сімейного типу у м. Житомир та м. Новоград-Волинський та дві прийомні сім'ї, в які влаштували 21 дитину. Тоді як у минулому році створили 3 ДБСТ та 5 прийомних сімей, в які влаштували 57 дітей. Крім цього, до Ружинського району переїхав ДБСТ з Вінницької області, до Житомирського району – з Луганської», – зазначила Наталя Пилипчук.

Загалом на Житомирщині вже функціонує 40 дитячих будинків сімейного типу та 196 прийомних сімей, в яких виховується 638 дітей.

За словами Наталії Пилипчук, найпоширенішою формою сімейного виховання залишається піклування – під опіку у родини з початку року влаштували 66 дітей. У минулому році у цій формі сімейного виховання перебували 2165 дітей, що становить 71,78% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавленого батьківського піклування.

— Т.в.о. начальника служби наголосила, що кількість дітей, які проживають в інтернатах, щороку зменшується: «У минулому році до сімейних форм виховання із інтернатів влаштували 119 дітей, з яких усиновили 66 дітей, влаштовали під опіку, піклування – 8, у прийомні сім'ї та ДБСТ – 42 дитини, 3 дитини повернули в біологічну родину».

Також однією із нових та альтернативних форм інтернатного виховання є патронатна родина. Така форма передбачає влаштування дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками, але при цьому не влаштовуються до інтернатів.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Понад 100 тисяч українців ...

КОМЕНТАРІ