В Житомирській області лілія Гриневич розповіла,як та за які гроші має створюватися новий освітній простір

В Житомирській області лілія Гриневич розповіла,як та за які гроші має створюватися новий освітній простір

07.04.18 09:23 0 273
У перших класах, що з 1 вересня 2018 року навчатимуться за новим стандартом початкової школи, має бути організовано 8 навчальних осередків, а їх створення підтримає держава спеціальною субвенцією майже в 1 мільярд гривень.

Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час освітньої панелі розширеної Урядової наради у місці Вінниці.

Яким чином має бути облаштований новий освітній простір у Новій українській школі, МОН прописало у спеціальних методичних рекомендаціях для керівників шкіл.

Зокрема, має бути таких 8 навчальних осередків:

* Навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)

* Змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями)

* Гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор)

* Художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт)

* Куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум)

* Відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям;

* Дитяча класна бібліотечка

* Осередок вчителя (стіл, стілець, комп'ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

— «Також у цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути нормального, не виїдаючого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах, не травматичні тощо», – підкреслила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що створення умов для навчання дітей - основне повноваження місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху.

— «Вчора Уряд прийняв постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу. 998,7 млн, тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору. Постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для першого класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп'ютерного обладнання для початкових класів НУШ», - нагадала Міністр.

Вона додала, що ці кошти можна буде використати лише на засадах співфінансування з місцевих бюджетів.

У межах Урядової наради МОН також влаштував наочну виставку сучасного обладнання для початкової школи, щоб представники місцевих органів влади, яким належить використати державну субвенцію, зрозуміли, як має виглядати клас нової школи.

Ще однією ґрунтовною підтримкою має стати домовленість між МОН та компанією «Лего». Як відомо, компанія підписала з Міністерством меморандум, яким зголосилася забезпечити усі перші класи, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, наборами «6 цеглинок» на кожного учня-першокласника та наборами «LEGO Play Box» на кожен перший клас.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Чернігові 9 квітня ...

КОМЕНТАРІ