Степан Барна: Об’єднані територіальні громади – це не тільки питання додаткових можливостей,а й додаткової відповідальності

Степан Барна: Об’єднані територіальні громади – це не тільки питання додаткових можливостей,а й додаткової відповідальності

13.04.18 09:42 0 173
Держава за три роки вклала понад 400 млн. грн. лише на розвиток інфраструктури об'єднанних територіальних громад Тернопільщини. Й водночас вона має зберегти за собою інструментарій контролю за виконанням делегованих їм повноважень. Саме такої позиції дотримується голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

У розпорядженні громад – значні фінансові ресурси: це і 100% відрахування від сплати податку на землю, 60% ПДФО, 100% від сплати акцизу тощо. Це ті джерела, котрі забезпечують фінансування й утримання територіальних громад, бо залишаються вони у місцевих бюджетах.

Степан Барна нагадав, що у 2014 році власні доходи бюджетів різних рівнів області склали 900 млн. грн., у 2015 році – 1 млрд. 500 млн. грн. За підсумками 2017 року – майже 3 млрд. грн. Цього року планується отримати близько 4 млрд. грн.

«Це унікальний ресурс, котрий дозволяє забезпечити виплату заробітної плати працівникам освіти і медицини, збудувати дороги і не тільки сільські, а й комунальні, вирішити питання будинків культури тощо. Утім, є проблема із неналежним використання отриманих ресурсів, позаяк понад 800 млн. грн. знаходяться на депозитних рахунках в банках, а не вкладаються натомість у розвиток та покращення соціальної інфраструктури громад», – зауважив голова ОДА.

Він також підкреслив, що Президент України й Кабінет Міністрів України зробили рішучий крок і передали землі поза межами населених пунктів в розпорядження об'єднаних територіальних громад. В розрізі Тернопільської області – це понад 40 тисяч гектарів землі, які дають можливість додатково отримати надходження до місцевих бюджетів. Саме тому важливо, щоб ця земля була стимулом для того, щоб на території громад створювалися виробничі потужності, індустріальні парки, створювалися кооперативи, що у свою чергу дозволяло б отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів.

«Люди мають питати не голову обласної адміністрації Степана Барну, не Прем'єр-міністра України Володимира Гроймана, не Президента України Петра Порошенка, де їхні гроші, а прийти в село і запитати голову сільської ради або в місто і запитати мера, де ті ресурси, котрі отримала громада і куди вони пішли. І лише після того буде результат, а кошти будуть спрямовуватися не на премії працівникам органу місцевого самоврядування, а вкладатимуться у конкретні справи», – акцентував очільник Тернопільщини.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тернопіль та Парма ...
Наступна новина: На Житомирщині більше 15 ...

КОМЕНТАРІ