У Житомирі патріотичною ходою відзначили День Конституції України.

У Житомирі патріотичною ходою відзначили День Конституції України.

29.06.18 14:04 0 3677
У Житомирі патріотичною ходою та спільним виконанням Державного Гімну відзначили День Конституції України.

Святкові заходи розпочались 28 червня, біля пам'ятника Тарасу Шевченку.

У відзначенні 22-ої річниці Дня Конституції взяв участь голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.

— Керівник області привітав жителів Житомирщини та зазначив: «Саме зараз, в час ініційованої Президентом України реформи децентралізації, ми найповніше бачимо відображення ст. 5 Конституції України, коли джерелом влади є народ, коли всю повноту влади одержали об'єднані громади. багато молодих людей взяли участь у заходах і це є прикладом національно-патріотичного виховання нашої молоді. Будуємо разом сильну, незалежну, демократичну, успішну, європейську державу».

Ігор Гундич разом з представниками духовенства, громадськості, жителями міста під час патріотичної ходи «Твоя громадянська свідомість» вшанували пам'ять відомих особистостей країни.

Учасники заходу поклали квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку, Івану Франку, В'ячеславу Чорноволу, Михайлу Грушевському та до пам'ятного знаку «Героям Небесної Сотні». Житомиряни разом виконали Державний Гімн України.

Нагадаємо, що у День Конституції України впродовж дня у Житомирі проходитиме містечко майстрів народної творчості, лекторіум, концерти та низка інших заходів, з якими можна ознайомитись ТУТ.

Довідково: 28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію, за якою досі живе українське суспільство.

Процес творення нової Конституції розпочався із прийняттям Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 р. Справу прискорив розпад СРСР та Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р.

Проект Конституції України підготувала Конституційна комісія. 1992-го року відбулося його всенародне обговорення, і 26 жовтня 1993-го запропоновано остаточний варіант. Далі справа забуксувала майже на рік. У листопаді 1994 р., після дострокових президентських і парламентських виборів, нові народні обранці створили ще одну Конституційну комісію.

8 червня 1995-го Президент і Верховна Рада підписали Конституційний договір про організацію державної влади та місцевого самоврядування на період прийняття нової Конституції України.

Президент призначив референдум щодо прийняття Конституції на 25 вересня. А наступного дня своє слово сказала інша гілка влади: Верховна Рада прийняла постанову «Про процедуру розгляду проекту Конституції України в другому читанні».

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Житомирська та Сумська ...
Наступна новина: Параолімпійський чемпіон ...

КОМЕНТАРІ