Головна Мапа сайту RSS-експорт додати новину
 
про нас регіони вхід
Волинь | Закарпаття | Івано-Франківщина | Львівщина | Рівненщина | Тернопільщина | Буковина
Економіка | Політика | Суспільство | Культура | Наука/Освіта | Спорт | Релігія | Здоров'я | Кримінал | Надзвичайні події | Інші події | Шоу-бізнес

Чернігів: Місто завершує формування необхідного пакету документів на відшкодування збитків від стихійного лиха

13:13
11.07
Чернігівці, які постраждали від зливи 30 червня, вже отримують матеріальну допомогу з міського бюджету. Колегіально прийняте рішення – виплатити всім однакову суму коштів – по 5 тисяч гривень.

Крім того, станом на 10 липня 28 мешканців заключили угоду з експертними організаціями на проведення робіт з оцінки збитків нерухомого майна.

Цієї п'ятниці міська влада завершує прийом документів від громадян щодо проведення експертної оцінки їхніх збитків. Місто має отримати правильно оформлені документи, що робитимуть експертні організації. Адже є висока вірогідність, що держава відшкодує збитки, заподіяні стихійним лихом. Про це міський голова Владислав Атрошенко повідомив 10 липня, під час розширеної міської наради.

Таке відшкодування закон дозволяє у випадках, коли загальна сума збитків перевищує 18 млн грн. У цю суму включаються збитки як приватного, так і комунального майна. Вартість проведення експертної оцінки втрат входить до загальної суми обчислюваних збитків. Повністю завершити експертні оцінки щодо збитків по комунальному сектору та приватній власності планується до 20 липня.

Місто також надає городянам необхідну допомогу щодо відновлення втрачених через підтоплення будинків документів. Наразі міське БТІ безкоштовно надає постраждалим витяги про право власності. А паспорти та свідоцтва про народження дитини городяни можуть централізовано отримати у Центрі надання адміністративних послуг за адресою: вулиця Рокоссовського, 20 а.

Водночас міський голова наголосив, що «йому як міському голові соромно, що жоден із потужних суб'єктів підприємницької діяльності, які існують у Чернігові, не відреагував і не запропонував якусь символічну підтримку. І не справа в грошах! Ми - все ж таки одна громада, одне місто».Під час зустрічі з Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенко представники різних підприємств і установ міста, які мають повноваження робити експертну оцінку збитків нерухомого майна, погодилися увійти в становище постраждалих від стихійного лиха людей і виконати для них свою роботу за найнижчими цінами на такі послуги. Була прийнята запропонована міським головою ціна максимум у 3500 грн з одного домоволодіння. Мінімальна ціна не визначена, тобто експертна організація та клієнт можуть врахувати якісь обставини і знизити її ще, якщо дійдуть такої згоди.

Окрім того, вже з власної ініціативи, експертні організації вирішили надати такі послуги безкоштовно трьом категоріям постраждалих - родинам учасників АТО, багатодітним сім'ям, інвалідам війни.

Контактною особою і координатором з усіх поточних питань, які можуть виникнути у зв'язку з проведенням оцінки збитків, у міській раді призначений начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Григорій Годун (тел. 629-480, 629-472, адреса відділу - вул. Гетьмана Полуботка, буд. 70, каб. 303).

Сума збитків попередньо визначається комісією, створеною органами місцевого самоврядування. А вже потім, якщо це майно громадян (побутова техніка, меблі), то воно оцінюється експертним шляхом, виходячи з середньої ринкової ціни відповідного майна на момент його втрати. Це визначено Постановою Кабінету Міністрів України. Рівень втрати по нерухомості громадян визначає БТІ або страхова компанія. Крім того, втрати рухомого майна, наприклад, автомобілю, теж визначаються експертизою. Тобто загалом треба розглядати три варіанти оцінки втрат: нерухомість, побутові речі (техніка, меблі), рухоме майно.Як повідомлялося раніше, 30 червня територією Чернігівської області спостерігалося проходження південного циклону, який супроводжувався грозовими дощами. Опади досягали небезпечних явищ, місцями стихійних.

По місту Чернігову кількість опадів за короткий термін часу склала 72 мм, що значно більше місячної норми. За класифікацією гідрометеорології - це було стихійне явище природи. Тому міська комісія з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнала цю подію як надзвичайна ситуація місцевого рівня.

За декілька годин були підтоплені 110 домогосподарств та закладів на 40 вулицях. Найбільшу шкоду – підтоплення, стихія принесла вулицям: Декабристів - Михайла Могилянського, Олексієва - Гонча (район р. Стрижень); Десняка - Ватутіна (район музею Коцюбинського). Були підтоплені й установи міста, зокрема, наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, Чернігівська міська лікарня № 1 та магазини. Також декілька загальноосвітніх навчальних закладів.

У будинку по вул. Київська, 25 дощовим підтопленням знищено стіну будинку. По вул. Толстого, 7 зсувом знищена стіна приватного будинку.

На будівлі по вул. Текстильників, 23 після дощу з'явилися тріщини, тому мешканці цього гуртожитку були відселені. А саме, 26 осіб були тимчасово поселені у гуртожиток будівельного ліцею по вул. Івана Мазепи, 70 та 6 чоловік - до навчально-реабілітаційного центру № 2 по пр. Перемоги, 183. Усім переселенцям надане трьох разове харчування. На сьогоднішній день у цьому будинку проводяться роботи щодо визнання його придатності (чи непридатності) до подальшої експлуатації.

По вул. Декабристів 1 липня встановили намет, в якому надавалась допомога усім, хто постраждав від негоди.

У період з 30 червня по 4 липня фахівцями ДСНС відкачано більше 10 тис. м куб. води. Працювало 20 одиниць техніки, 18 мотопомп. Для ліквідації надзвичайної ситуації також були задіяні військовослужбовці 8-го навчального центру Державної спецслужби транспорту та працівники Національної поліції.

Владислав Атрошенко:

- Всі ми бачимо, що кліматичні умови змінюються, і це факт. Яка не була б заможна країна, наприклад – Німеччина чи США, там теж відбуваються стихійні лиха, зокрема, зливи, й затоплюються цілі міста – це, на жаль, шні реалії.

Міська система відведення дощових і талих вод охоплює всього 20% площі Чернігова. На решті території вода стікає вниз по природніх і спеціально влаштованих при будівництві схилах. Загальна довжина доріг у місті – 365 км, а сумарна довжина підземних труб чернігівської ливнівки – всього 63 км. Глибина закладання цих труб – від 2 до 5 метрів. І саме у зливовій каналізації прокладаються труби найбільшого діаметру в порівнянні з іншими мережами.

Окрім того, ливнівка в основній частині міста, крім Масанів, будувалася мінімум 30 років тому, коли скрізь було набагато більше відкритого ґрунту, ніж зараз. Тож, земля більше вбирала воду і потреба у водовідведенні була меншою.

У Чернігові комунальне підприємство АТП 2528 постійно слідкує за станом цієї мережі. Здійснюються профілактичні огляди і розчистка стоків, решіток після дощу та у випадку виявлення засмічень. Так, тільки нещодавно було проведене гідрологічне очищення колекторів по вул. 1 Травня, вул. Шевченка – Грінченка, вул. Любецькій.

Також варто звернути увагу на той факт, вже буквально через кілька годин після зливи 30 червня вода з доріг міста зійшла, тобто ливнівка її пропустила (за даними працівників ЖКГ, на 10 ранку у воді була тільки вулиця Захисників України).

Мабуть, система водовідведення могла би впоратися ще швидше, аби не погана звичка деяких чернігівців кидати сміття в стічні канави і взагалі будь-де. Велика вода зносить викинутий непотріб, який забиває ливнівки, звідусіль. І це одна з багатьох причин, які посилили руйнівні наслідки стихії.

Разом з тим, шкода, яку принесла ця злива, ще раз загострила питання про те, що міську систему відведення дощових і талих вод треба реконструювати.

Також потребує відкритості й обговорення фахівцями питання про те, яка саме ливнівка потрібна Чернігову в принципі. За який час вона повинна вбирати в себе та яку кількість опадів? І взагалі, які в цих питаннях є напрацювання в світі?

Питань – багато. Безперечно, що досягнення спільних рішень у відповідях на них вимагають і громадського діалогу, і праці, і часу.

Прес-служба Чернігівської міської радиНаступна новина: Звіт міського голови Сергія Надала про виконання ремонтних робіт у Тернополі з 2 до 9 липня 2018 року
Попередня новина: Українська академія лідерства розроблятиме дорожню карту для створення осередку у Житомирі
Поточний рейтинг: 3
1 2 3 4 5
Переглядів: 121

Сьогодні читають

12:11 18.02 ОСАГО: сравнение условий и цен
12:26 18.02 Основные достоинства и особенности безаммиачных красок для седых волос
14:25 18.02 Гидроманипуляторные установки на самосвалах,бортовиках и мусоровозах
16:18 18.02 Жіночі штани: основні різновиди
17:33 18.02 Чому важливо вибрати хороший матрац?

Коментарі

Кількість коментарів: 0

Додати коментар
Псевдо:
Введіть текст коментаря:

Введіть код захисту
Більше новин
Рекомендуємо :: ::
Інші новини:
- Україна
- Світ
- Актуальне
- Рейтинг новин
- Найкоментованіше
- Популярне
Інші регіони
- Центр
- Північ
- Південь
- Захід
- Схід
Також дивіться
- Бліц-опитування
- Інформаційні партнери
- Висловіть думку
- Персона
- IT-новини
- Лист читача
- Останні коментаріRambler's Top100

Всі права застережено. Власниками матеріалів, розміщених на сайті є їх автори. При публікуаванні матеріалів з сайту, посилання на УкрЗахідІнформ (у випадку публікуванні в інтернеті - відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці або заголовку на http://uzinform.com.ua/) або на джерело, вказане в матеріалі, обов'язкове. Якщо автор не згідний з розміщенням матеріалу на УкрЗахідІнформ, при першому ж повідомленні адміністрації сайту по адресі webmaster@uzinform.org.ua, матеріал буде вилучено. Редакція не завжди поділяє думку авторів матеріалів, розміщених на ресурсі.
© 2008-2019 УкрЗахідІнформ
Розробка www.apgr.net