Під час засідання сторони підбили підсумки реалізації Спільного Плану Дій між Україною та Королівством Нідерланди в аграрній галузі на 2017-2018 роки, який був підписаний 24 квітня 2017 року в м. Гаага. Більше того, представники країн підписали двосторонній план дій щодо поглиблення співробітництва в секторі за пріоритетними напрямами.
«Я дуже вдячна нашим нідерландським колегам за активну та результативну співпрацю в АПК. Йдеться не тільки про розвиток двосторонньої торгівлі аграрними та харчовими продуктами. Зазначу, що Нідерланди посідають 4 місце серед ТОП-10 країн, до яких більше всього експортується нашої продукції. Ми раді також відмітити, що проекти двосторонньої співпраці з Нідерландами є практично орієнтованими, здійснюються в різних регіонах України і отримують позитивний відгук у наших аграрних виробників», - наголосила заступник Міністра Ольга Трофімцева на початку засідання робочої групи.
Вона розповіла, що за результатами виконання спільного Плану Дій на 2017-2018 роки між Україною та Королівством Нідерланди в сфері сільського господарства, країни вже мають досвід результативних проектів за такими напрямками як розвиток картоплярства, молочного сектору, створення ефективного і регуляторного громадського контролю і обізнаності над процесом реалізації земельної реформи в Запорізькій області.
Пан Алдрік Гієрвельд, зі свого боку, подякував українським колегам за активну та ефективну співпрацю в агросекторі та відмітив зацікавленість Королівства Нідерланди у подальшій плідній співпраці в галузі. За результатами четвертого засідання українсько-нідерландської Робочої групи з питань сільського господарства, сторони підписали спільну заяву щодо співпраці в галузі АПК.
Довідково:
За січень-травень 2018 року експорт українських аграрних товарів до Королівства Нідерланди становив $449,9 млн. Головні товари: зернові злаки – $203,3 млн, олія – $110,6 млн, м'ясо та субпродукти – $51,3 млн, насіння олійних культур – $37,4 млн, залишки та відходи харчової промисловості – $28,3 млн та інші товари. Імпорт становив $86,1 млн. Головні товари: какао-боби та шоколад – $19,6 млн, тютюн та вироби з нього – $11,7 млн, живі цибулинні рослини – $8,8 млн, риба – $4,5 млн, різні інші харчові продукти – $4,2 млн.
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Посадові особи ...
Наступна новина: В Тернополі на вул. ...