До автоматичної синхронізації даних з МОЗ фахівці ProZorro вже раніше інтегрували в систему відомості з Держреєстру лікарських засобів, однак дані були завантажені одноразово і не оновлювалися. Тому можливість обрати відповідні класифікації предмету закупівлі (діюча речовина та область її дії) із випадаючого списку була не в усіх тендерах. Через це деякі замовники могли маніпулювати з описом предмету закупівлі, що ускладнювало пошук тендерів та зменшувало конкуренцію на торгах.
Відтепер же діючу речовину (МНН) та область її дії (АТХ) замовники зможуть обирати зі списку у всіх закупівлях ліків. Це стандартизує опис предмету закупівлі та перешкоджатиме корупційним діям.
Нагадаємо, за законодавством про публічні закупівлі замовник має вказувати в описі предмету закупівлі МНН та область її дії згідно з АТХ.
Довідково
Міжнародна непатентована назва (МНН) – назва лікарського засобу, прийнята Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). МНН вказує на діючу речовину, яка лежить в основі лікарського засобу.
Анатомо-терапевтично-хімічна класифікація (АТХ) – широко використовується ВООЗ для одержання статистичних даних про споживання ліків на міжнародному рівні, вивчення ринку лікарських препаратів для потреб фармацевтичної промисловості, класифікації побічних реакцій та в інших випадках.
Джерело: Урядовий портал
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Торф'яний субстрат: Що це?
Наступна новина: В Тернополі на вул. Князя ...
Преимущества быстрых займов на карту онлайн
Український бренд дизайнерського одягу CAT ORANGE
Talvi Ukraine объявляет грандиозные скидки на Black Friday
Коли потрібна термінова консультація педіатра?
Услуга "Семейный водитель": Ваше спокойствие и безопасность ваших детей