Місто Балаклія: Історичні факти

Місто Балаклія: Історичні факти

14.08.18 22:12 0 1044

Про місто Балаклія харківсьокої області мабуть не чув тільки ледачий, адже телеканали і інтернет видання рясніли заголовками по типу: "Балаклія у вогні", а все тому, що через чиюсь недбалість або диверсію, як говорять офіційні джерела, в місті сталися вибухи на одних із самих більших в Україні складах боєприпасів. Як результат, багато будинків та майна було пошкоджено або зруйновано. Але чи це все чим змогло прославитись це місто на Сході країни? Ні і зараз вам це доведемо, розповівши визначні моменти з історії Балаклії і допоможе нам в цього головний редактор газети "Дані інфо", в якій безпосередньо можна прочитати останні новини Балаклії.

Факти з історії Балаклії

У південно-східному напрямку від Змієва знаходиться Балаклія - одне з найстаріших міст Слобожанщини, центр найбільшого за площею району Харківської області.

Місто було засноване як фортеця 1663 р козацьким осадчим Я. Черніговцем, який також побудував на татарських бродах фортеці, слободи Андрієві лози (Андріївка), Бишкин, Савинці. У 1765 р. Балаклія стала центром комісарства Ізюм-ської провінції Харківського намісництва.

У 1796 році містечко було передано військовому відомству, населення переведено в ранг військових поселенців. З цього часу і до 1891 року місто називалося Ново-Серпухов (за назвою дислокувався тут полку).

Багатьом любителям військової історії місто відоме тим, що саме в Балаклії був розташований 5-й запасний полк - військовий навчальний центр, в якому за скороченою програмою проходили підготовку новобранці перед відправкою на фронти Першої світової війни. Серед них був і майбутній Маршал Радянського Союзу, чотири рази Герой Радянського Союзу Г. К. Жуков.

Балаклія - батьківщина народної артистки України Оксани Петрусенко, любовно званої в народі «українським соловейком» за прекрасне виконання народних пісень.

В останні роки площі ряду міст Харківщини прикрасили пам'ятники та скульптурні композиції, присвячені видатному українському поету Т. Г. Шевченка. Один з них знаходиться на головній площі Балаклеї.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 127)
Наступна новина: Плюси прослуховування ...

КОМЕНТАРІ