Норми є обов'язковими та розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
— “Наші діти мають навчатися в сучасних комфортних та безпечних умовах. З 1 вересня вступили в дію державні будівельні норми щодо проектування шкіл. У новий ДБН ми внесли низку принципово важливих змін, що стосуються підвищення безпеки та комфорту дітей у навчальних закладах”, — сказав він.
Зокрема, в оновленому ДБН «Будинки і споруди. Заклади освіти» введено:
* обов'язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів.
* проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м. Це створить можливість для відкритого простору в школах.
* обов'язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю. Це зробить навчання доступним для кожного.
* обов'язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини — двері “Антипаніка”. Це підвищить безпеку.
— “У майже 50% наших шкіл середня температура повітря в приміщеннях взимку не перевищує 16 градусів. Завдяки новим нормам щодо енергоефективності температура в класах стане комфортною. Крім цього, проведення сучасних енергоефективних заходів дозволить школам економити до 50% на опаленні та подовжити строк експлуатації будівель на 15-20 років”, — пояснив Парцхаладзе.
Оновлений ДБН був розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів». Новий ДБН доступний за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/06/V223_InBul.pdf.
Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Чернігів: У 2017-2018 роках ...
Наступна новина: В Тернополі на під’їздах до ...