Чернігівський ЦНАП має розширювати перелік послуг,що надаються громадянам

Чернігівський ЦНАП має розширювати перелік послуг,що надаються громадянам

13.09.18 11:04 0 176
Відповідне доручення чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав керівнику Чернігівського центру надання адміністративних послуг під час ранкової наради у міській раді у середу, 12 вересня. Відтак, Чернігівський ЦНАП хоч і є одним із найкращих в Україні, має і надали працювати над розширенням переліку послуг, поліпшенням сервісів для людей.

Як вже повідомлялось раніше, нарада розпочалась із запізненням через намагання представників політичних партій зірвати робочий захід, присвячений питанню підвищення ефективності роботи Чернігівського ЦНАПу.

За словами директора ЦНАПу Микола Овсяника, центр обслуговує жителів і Чернігова, і області, надаючи більше 200 адмінпослуг. Для порівняння: в Україні всього 20 ЦНАПів, де надається більше 200-т послуг, це лише 5% від усіх ЦНАПів. Цікаво також, що лише в ЦНАПах Чернігова, Сум та Вінниці надаються практичні всі послуги органів виконавчої влади, які повинні надаватися через центри.

Центр надання адміністративних послуг м. Чернігова підключений до чотирьох основних державних реєстрів: Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Єдиного державного демографічного реєстру; Державного земельного кадастру.

З лютого 2018 року в Центрі надання адміністративних послуг м. Чернігова запроваджено надання адміністративних послуг, пов'язаних з оформленням біометричних документів.

Найбільш затребувані послуги:

* надання відомостей про склад сім'ї та/або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб;

* послуги у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

* реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання особи;

* видача довідки про реєстрацію місця проживання особи;

* державна реєстрація права власності на нерухоме майно;

* видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;

* вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку;

* оформлення біометричних документів (паспорт громадянина України для виїзду за кордон та паспорта у формі картки);

* декларації стосовно питань будівництва.

Із 213 адміністративних послуг ЦНАПу тільки 27 є платними, що складає 13% від загальної кількості. Як плата за їх надання, за І півріччя 2018 року до міського бюджету надійшло: 7,9 млн грн за надання адміністративних послуг, 347,9 тис. грн адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 602,4 тис. грн збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

В Чернігівському ЦНАП запроваджено електронний документообіг, працює електронна черга. Працює портал адміністративних послуг в місті Чернігові admincher.gov.ua, відтак цілий ряд послуг можна отримати он-лайн.

Центр наразі планує додаткові послуги та зрученості: запровадження видачі довідок про склад сім'ї онлайн; налагодження взаємодії з Єдиним державним порталом адміністративних послуг, підключення робочої версії реєстру територіальної громади міста Чернігова до Державного реєстру виборців та Єдиного державного демографічного реєстру, розширення функціональних можливостей порталу стосовно надання послуг для нотаріусів (наданні інформації із реєстру територіальної громади в електронному вигляді).

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Бізнес Тернопільщини ...

КОМЕНТАРІ