Мастило для холодильника: Типи та особливості використання

Мастило для холодильника: Типи та особливості використання

13.09.18 13:14 0 773

Основне завдання мастила для холодільніков- змазування деталей компресора, схильних до тертя. Воно знижує теплове навантаження та видаляє найдрібніші частинки продуктів зносу. Які ж є різновиди мастила для холодильників? Про це нам розповість співробітник інтернет-магазину https://master-plus.com.ua/holodilnik/smazka/, в якому його можна безпосередньо придбати.

Різновиди мастила для холодильника / морозильной камери:

 • Мінеральні. За кількістю фракцій діляться на парафінові, нефтепарафновие, нефтеновие. Останні застигають при низьких температурах, а завдяки ароматичних вуглеводнів мають відмінні характеристиками проти зносу. Мінеральні мастила повністю розчиняються з хладагентом R 12;
 • Синтетичні (алкілбензольні, поліалкілглікольні, поліефірні, поліальфаолефінові);
 • Суміш мінеральних і алкібензольних мастил.

Які види мастил користуються найбільшим попитом?

Алкібензольні холодильні мастила використовуються понад чверть століття через хорошу змішуваність з фреонами та температурну стабільність.

Поліефірні мастила використовують для стаціонарних установок з холодоагентами, специфічного обладнання.

Застосування поліалкіглікольних масел характерно для пересувних холодильників, морозильників.

Характерні властивості мастила для холодильників:

 • Щільність, що залежить від фрикційного складу. Величина її залежить від вмісту ароматичних вуглеводів. Температура підвищується - щільність зменшується;
 • Температура застигання та плинності, помутніння;
 • Кислотність;
 • Процентний вміст води, гігроскопічність;
 • Вид, колір, поверхневий натяг;
 • Здатність піноутворення;
 • Хімічна стабільність;
 • Здатність розчинятися, змішуватися.

Мастило в установці для виробництва холоду повинна вільно циркулювати, незмінно залишатися рідким.

Універсального, відповідного абсолютно для всіх типів мастила сучасні виробники не випускають. Як вибрати найкращий варіант? Уважно ознайомитися з інструкцією по використанню і слідувати рекомендаціям виробника.

Яким масел для холодильників слід віддати перевагу?

Синтетичні мастила мають кращі експлуатаційними характеристиками в порівнянні з мінеральними. Це стосується змащувальних якостей, температурної стабільності, стійкості при змішуванні з холодоагентами. Температура їх застигання нижче. Синтетичні мастила більш безпечні для конструктивних елементів будь-якого холодильника.

До їх недоліків можна віднести високу вартість, агресивність по відношенню до деяких матеріалів - металів, значну гігроскопічність.

На що звертати увагу при покупці холодильної мастила?

Купуючи масло для холодильника ГОСТ, необхідно знати особливості стоїть в приладі компресора. Виходячи з них, слід віддавати перевагу Мастило для холодільнікамарке з тієї чи іншої в'язкої консистенцією.

Варто звертати увагу на щільність і в'язкість холодильного мастила.

Як дізнатися, що мастило для холодильника пора міняти?

Необхідно завжди звертати увагу на те, як працює холодильний пристрій. Різко впала продуктивність холоду? Це привід поміняти масло в компресорі. При цьому робити заміну деталей, запчастин не доведеться. Нове масло «змусить» ефективно працювати агрегат, збільшить в рази виробництво льоду, холоду.

Проводити заміну мастила повинен тільки фахівець зі спеціалізованого сервісного центру. Не варто займатися цим самостійно.

Слід пам'ятати: своєчасна заміна мастила запобіжить поломки і подальший дорогий ремонт холодильників. Непотрібно також віддавати перевагу занадто дешевої продукції - великий ризик наштовхнутися на підробку або неякісне засіб.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 24)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: Чернігів: Міський голова ...

КОМЕНТАРІ