Принцип роботи тензодатчика ваги і тиску

Принцип роботи тензодатчика ваги і тиску

24.09.18 22:26 0 1033

У багатьох галузях промисловості необхідно вимір розміру деформації. Для таких цілей застосовується тензодатчик тиску, який допомагає перетворити рівень деформації в певну величину. Завдяки цьому можна визначити її значення. До речі, якщо вам потрібні датчики ваги - Тензомир дозволить вам їх придбати за доступною ціною.

Що це таке?

Тензодатчики ваги і тиску - це пристрої, які можуть перетворити механічну деформацію тіла в електричний сигнал, який дозволяє визначити рівень розтягування і стиснення конкретного предмета. Він є резистивним перетворювачем і вважається одним з найголовніших складових високоточного вагового обладнання.

Цей телефон з чутливого тензорезистора, який проводиться з тензоматеріалов. Найчастіше це фольга або алюмінієвий дріт з невеликим перерізом. Як і інші вагові прилади, резистор реагує на зміну постійного опору на контактах, яке відбувається в результаті впливу всебічного стиснення.

Бувають різні датчики, які можуть використовуватися в будь-яких галузях: атомній, фармацевтичної, металургійної та інших. Види тензодатчиков:


  • Прилади для вимірювання навантаження і сили (динамометри);

  • Вимірювачі тиску;

  • Моделі, що фіксує прискорення;

  • Пристрої для контролю переміщення;

  • Тензодатчики крутного моменту для автомобільних і верстатних двигунів.

Незважаючи на таке розмаїття моделей, в повсякденному житті використовується тільки один тип датчика - для зважування, його можна побачити в різних виконаннях. S-подібний, бочковий, консольний і шайбовий - потрібна конструкція підбирається виходячи з галузі використання. Іноді використовуються балочні моделі.

Принцип роботи

Конструктивно прилад являє собою тензорезистор з контактним елементом. Він закріплений на верхній панелі пристрою, яка стикається з вимірюваним тілом. Принцип роботи будь-якого тензодатчика заснований на впливі на чутливий елемент певної деталі. Для включення датчика в мережу застосовується спеціальні електричні відводи, які підключаються до чутливої пластині. Завдяки цьому в контактному елементі спостерігається постійна напруга. Але, при роботі датчика на спеціальну підкладку встановлюється деталь. Її вага розриває ланцюг і утворюється механічна деформація, яка за допомогою контрольних контактів перетворюється в електричний сигнал.

Вимірювальний міст тензодатчика дозволяє виміряти найменші навантаження, завдяки чому значно розширюється використання приладу. Мостова схема підключення тензометричного датчика заснована на законі Ома, при якому якщо всі опори мають рівне значення, то струм, що проходить через резистори, також буде мати однакове значення. Тут вплив із зовні прийнято називати «зовнішнім фактором», а перетворення сигналу - «внутрішнім». Тоді принцип дії заснований на аналізі зовнішнього фактора за допомогою внутрішнього.

У побутовому використанні роботи тензодатчиков наочно демонструють електронні або цифрові ваги. У них встановлені спеціальні тензорезистори, які контактами з'єднані з робочою поверхнею ваг. Харчування таких приладів проводиться за допомогою батарей.

Цей вимірювальний прилад має надзвичайно високою точністю аналізу. Чутливість робочих елементів допускає похибка не більше 0,02%, що є досить високим показником. Але деякі пристрої виконуються з ще більшим класом точності. Робота таких моделей заснована на вимірі сили впливу на контакти. Електричний перетворений сигнал є прямо пропорційною величиною силі тиску.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ