Вже понад 6 мільйонів українців скористалися програмою “Доступні ліки”

Вже понад 6 мільйонів українців скористалися програмою “Доступні ліки”

30.09.18 14:44 0 656
З квітня 2017 року, коли почала працювати програма “Доступні ліки”, українці отримали ліки за понад 26,5 млн рецептів.

За інформацією підрозділів охорони здоров'я в областях, вже понад 6,6 млн українців скористалися програмою “Доступні ліки”. Найбільшою популярністю програма користується у Дніпропетровській області – близько 620 тисяч українців отримали рецепти на “Доступні ліки”, у Харківській – понад 550 тисяч, у Львівській – понад 530 тисяч і у м. Київ – понад 420 тисяч пацієнтів.

Цьогоріч попит на ліки за програмою “Доступні ліки” зріс на 30%. Від початку 2018 року для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти отримали ліки за 12,5 млн рецептів на суму понад 600 млн грн.

Також відчутно збільшилася кількість аптек, що беруть участь у програмі. У грудні 2017 року препарати за програмою видавали у 6761 аптечному закладі, зараз їх можна отримати у 8003 аптеках.

Нині за програмою можна отримати 261 препарат, з них 59 – повністю безоплатно. 202 препарати українці можуть отримати в аптеці з незначною доплатою. В середньому ця доплата становить близько 30% від вартості препарату.

“Урядова програма “Доступні ліки” продовжує динамічно набирати оберти. Ми починали програму з 153 препаратів загалом, з яких 23 були безоплатними. За півтора року роботи ми збільшити вибір для пацієнтів майже у два рази. Правила програми привабливі як для пацієнтів, так і для аптек та виробників. Тому якісне та ефективне лікування хворих під постійним наглядом лікаря стає все більш доступним нашим громадянам”, - зазначив заступник Міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

У затвердженому Урядом бюджеті на 2019 рік вже закладено 1 млрд грн на програму “Доступні ліки”. Також у планах Міністерства оновлення механізмів роботи програми. Передусім, щоб пацієнти могли також отримувати рецепти у своїх лікарів, що працюють у приватних закладах або здійснюють свою діяльність як ФОП – у наступному році адміністрування програми буде передано до Національної служби здоров'я. Оновлення програми також передбачає обов'язкове запровадження електронного рецепта.

Джерело: Урядовий портал

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопільщині ...
Наступна новина: Житомирщина: виставку ...

КОМЕНТАРІ