В Житомирській області лише три кроки,щоб підписати декларацію з лікарем. Інструкція

В Житомирській області лише три кроки,щоб підписати декларацію з лікарем. Інструкція

12.10.18 14:14 0 519
З січня 2018 року в Україні діє медична реформа. Тепер кожному українцю треба обирати собі сімейного лікаря та педіатра, щоб підписати з ними декларації про медичне обслуговування. Варто зробити це швидше, адже кожен лікар може взяти обмежену кількість пацієнтів для медичного супроводу.

Кожен житель Житомирщини може обрати для себе лікаря, не прив'язуючись до місця реєстрації. Головне аби цей фахівець та медзаклад, в якому він працює, уклали договір Національної службою здоров'я України.

Якщо ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря, не гайте часу, адже у нього може просто не залишитись місць для нових пацієнтів. Лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем.

За медичне обслуговування пацієнтів держава платитиме педіатрам, терапевтам та сімейним лікарям. Тож не зволікайте часу та оберіть свого лікаря. Для цього потрібно зробити лише три кроки.

Крок перший - оберіть лікаря

Найпростіший варіант, якщо ви задоволені обслуговуванням свого дільничного лікаря, то підписуйте декларацію з ним. Якщо ж ви хочете обрати іншого лікаря, або лікаря в іншому медичному закладі, зверніться за порадою до рідних та близьких.

Ви також можете звернутись у місцевий відділ охорони здоров'я. Там вам розкажуть, які лікарі працюють у вашому населеному пункті чи районі.

Ще один варіант – просто зверніться до будь-якого медичного закладу і познайомтеся з лікарями. Інформацію про фахівців можна отримати у місцевому відділі охорони здоров'я або безпосередньо в реєстратурі. Деякі медичні заклади вже мають свої власні сайти з такою інформацією.

Пам'ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «за пропискою» - можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.

Крок другий – підпишіть декларацію

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, підписують контракт з Національною службою здоров'я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Для підписання угоди з лікарем потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати і вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: уповноважена особа закладу ПМД (в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо) внесе ваші дані в систему. Далі роздрукують декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас). Потім уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: автономізується та укладе договір з НСЗУ.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Крок третій – звертайтеся у разі потреби до свого лікаря

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов'язаними зі здоров'ям. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму «Доступні ліки» (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ