Що таке цифровий друк - особливості та технологія друку?

Що таке цифровий друк - особливості та технологія друку?

28.10.18 23:32 0 755

Цифровий друк є досить популярним способом отримання найрізноманітнішої поліграфічної продукції. Сучасні друкарні використовують широкий спектр різноманітного обладнання для того, щоб виконувати як невеликі обсяги робіт, так і широкоформатний друк банерів і вивісок. Крім більш простого способу створення рекламної поліграфії, цифровий друк має ще велику кількість особливості та переваги, мова про які піде далі в статті, а розповість нам про це співробітник типографії "Аврора": www.avrora-print.com.

Цифровий друк: Що це таке?

Технологія цифрового друку вперше з'явилася в сімдесятих роках минулого століття. Найперші зразки поліграфічної продукції, створені таким способом, були виготовлені на лазерному принтері. Головною особливістю даного методу є те, що для отримання зображення або тексту не потрібно використовувати оригінальний зразок. Для того, щоб створити будь-яку кількість екземплярів, вам досить просто мати окремий файл необхідного формату.

Ще однією особливістю цифрового друку є те, що вона абсолютно не вимагає ніякої підготовки до друку. Вся обробка файлу може обмежитися оформленням відтінку майбутнього виробу і товщини його контурів. Залежно від того, які друковані машини використовуються для даного процесу, виділяються дві основні технології нанесення необхідного зображення:

 • Електрофотографія - спосіб, при якому для того, щоб передати потрібне зображення, використовується спеціальний барабан, який по-іншому називають фоторецептор. На самому початковому етапі роботи на такій барабан наносять електричний заряд, після чого під дією лазера відбувається розподіл фарби. Далі зображення переноситься з барабана на необхідну поверхню.
 • Струменевий принцип дозволяє передавати необхідний відтінок, використовуючи при цьому так звані сопла.

Для чого використовується цифровий друк?

В даний час використання цифрової або офсетного друку - досить поширене явище серед багатьох замовників. Застосовуючи такі методи нанесення зображення, сучасні друкарні здатні створити широкий асортимент поліграфічної продукції найрізноманітніших форм, розмірів, тиражів. Так, наприклад, ви можете замовити друк:

 1. візиток;
 2. корпоративних папок;
 3. дипломів та сертифікатів;
 4. пакувальних коробок і пакетів;
 5. запрошень на заходи;
 6. малоформатний рекламної поліграфії (листівки, буклети, флаєри і т. д.);
 7. наклейок;
 8. блокнотів;
 9. календарів;
 10. журналів, каталогів або книг.

Рекламна поліграфія

Крім того, багато людей сьогодні замовляють друк на нестандартних поверхнях. Це може бути текстиль (футболки, наволочки і т.д.), посуд (тарілки, чашки), інтер'єрний друк, створення фотографій, велика зовнішня реклама і т. д. Єдине, на чому роблять акцент багато сучасних друкарні - це те, що цифровий друк краще використовувати для невеликої кількості примірників. Для того, щоб створити великий тираж поліграфічної продукції, найкраще вибрати офсет.

Важливим аспектом створення рекламної фотографії високої якості є правильний вибір паперу для цифрового друку. Найбільш оптимальним варіантом є спеціальні крейдовані або некрейдовані варіанти. Також принтери можуть працювати з більш щільним картоном і плівкою, що самоклеїться (паперовими або полімерними). Більш інноваційні друкарські машини дозволяють здійснювати замовлення на більш складних структурах. Головним критерієм паперу для цифрового друку є гладкість поверхні і ідеально рівні краї.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 50)
Наступна новина: ТОП игрушек 2018

КОМЕНТАРІ