Можливо,це мистецтво: у Житомирі відкрили виставку про монументальну та архітектурну спадщину області.

Можливо,це мистецтво: у Житомирі відкрили виставку про монументальну та архітектурну спадщину області.

29.10.18 08:09 0 307
У рамках фестивалю сучасної культури «Жовтень у Жовтні» у Житомирі відкрили виставку пізньорадянської монументальної та архітектурної спадщини Житомирщини під назвою «Можливо це мистецтво».

Відкриття відбулося 27 жовтня, за участю ініціатора проекту Людмили Зубко, житомирського міського голови Сергія Сухомлина та членів команди.

На стендах можна побачити мозаїки, вітражі, рельєфи, кераміку, малі архітектурні форми, розписи, скульптури, монументи і архітектуру Житомирської області.

— « цією виставкою ми відкриваємо фестиваль, який відбувається за підтримки Українського культурного фонду. Він триватиме 10 днів. У рамках фестивалю ми підіймаємо питання децентралізації культури, ідентичності території. Одною з головних ідей, яку ми хочемо розкрити під час цього фестивалю – це переосмислення простору кінотеатру "Жовтень". Це питання спільної відповідальності – обговорити це питання, а потім засукати рукава і працювати у цьому напрямку», – зазначила Людмила Зубко.

Куратор проекту Павло Гудімов поділився історією виникнення назви виставки «Можливо це мистецтво» та окреслив її основну мету.

— «Сама назва шньої виставки – це цитата. Прибиральниця їдальні одного з заводів області на запитання "Чому цю мозаїку залишили?" відповіла: "Ми подумали, можливо, це мистецтво". Це виставка, яка не дає нам чіткого аналізу – добре це чи погано, важливе це явище чи неважливе. Основна ідея – зробити дискусію навколо цієї теми. Дати можливість відвідувачам висловити свою думку», – розповів Павло Гудімов.

Фотограф, дослідник, автор книжки «Decommunized: Ukrainian Soviet mosaics» Євген Нікіфоров зазначив, що, відвідуючи об'єкти, які фотографував, команда зрозумілв, що це лише десята частина того, що збереглося. Тому закликає усіх жителів області долучитися до такої пошукової роботи і через соціальні мережі давати команді інформацію про вітражі, зупинки з мозаїкою та інші цікаві речі з пізньорадянської спадщини, які не потрапили у проект.

Виставку можна побачити на власні очі у кінотеатрі «Жовтень» за адресою майдан Корольова, 14 до 4 листопада. Вхід вільний.

Команда фестивалю також запрошує усіх долучатися до заходів, які триватимуть 10 днів. Детальна програма фестивалю ТУТ.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: ТОП игрушек 2018
Наступна новина: Перші класи шкіл ...

КОМЕНТАРІ