Житомирщина: майже 600 дітей цьогоріч в області на інклюзивному навчанні

Житомирщина: майже 600 дітей цьогоріч в області на інклюзивному навчанні

30.10.18 13:38 0 185
Інклюзивне навчання стає все більш популярним серед батьків та дітей з особливими освітніми потребами. В області спостерігається тенденція до збільшення дітей на інклюзивному навчанні з року в рік. Цьогоріч на Житомирщині на інклюзивному навчанні 589 дітей.

За інформацією управління освіти і науки ОДА, на Житомирщині цьогоріч до звичайних шкіл на інклюзивне навчання пішло ще більше дітей. Якщо у 2017 році це було 434 з особливими освітніми потребами, то цього року на 155 дітей більше. У 2018 році інклюзивне навчання обрали для 589 дітей.

В області 223 школи мають класи, в яких навчаються діти на інклюзії. Найбільше батьки влаштовують своїх дітей на інклюзивне навчання в школи Житомира, Коростеня та Новограда-Волинського. За інформацією управління освіти і науки ОДА, практично в кожному районі та ОТГ є діти на інклюзивному навчанні, у класах створені відповідні умови для отримання освітніх послуг.

Нагадаємо, що кожна дитина з особливими потребами, котра іде на інклюзивне навчання до школи, забезпечується обладнанням та корекційними засобами відповідно до її потреб. Індивідуально розробляється програма з переліком матеріалів для забезпечення навчання та корекційно-розвивальними годинами. Відповідно до потреб школяра проводять заняття з психологом, логопедом, вчителем-дефектологом. Якщо в закладі освіти немає необхідного спеціаліста, то його запрошують для проведення занять з дитиною. На корекційно-розвивальні заняттях за допомогою матеріалів та обладнання для навчання створюються навчальні, ігрові, сенсорні та релаксаційні зони.

Мережа інклюзивно-ресурсних центрів, що створена в області, якраз і займатиметься інтеграцією дітей з особливими потребами в школи. Спеціалісти таких центрів проводять комплексні оцінки дітей та надають рекомендації щодо їх навчання батькам, вчителям. А також надають фахову допомогу та проводять корекційні заняття з вузьконаправленими спеціалістами для розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі уряд ...
Наступна новина: На Тернопіллі процес ...

КОМЕНТАРІ