У Державному архіві Тернопільської області відкрили виставку «Листопадовий зрив»

У Державному архіві Тернопільської області відкрили виставку «Листопадовий зрив»

03.11.18 08:10 0 137
Виставку, присвячену сторіччю проголошення Західноукраїнської Народної Республіки, урочисто відкрили 1 листопада у Державному архіві Тернопільської області.

«Події Української Революції 1917-1921 років вкрай важливі не лише для вивчення істориками, а й, насамперед, для обізнаності громадян. За цей невеликий період Україна не змогла відстояти свою державність, адже на це впливали багато чинників. Історія має властивість повторюватися. В умовах російської агресії для українського суспільства існує багато загроз. Тож ми повинні винести з нашої історії корисний урок, врахувати помилки аби не повторювати їх у майбутньому. Важливо також віддати належну шану нашим Героям, які боролися за волю України. Їхня боротьба стала основою для формування нашої державності », — зазначив під час вітального слова начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації Ігор Кульчицький.

У першому розділі виставки «Листопадовий зрив» представлені матеріали, які відображають історію утворення ЗУНР, зокрема звернення Українського Державного Секретаріату ЗУНР до всіх громадян, що було надруковане у газеті «Український голос» від 3 грудня 1918 року.

Окремим підрозділом представлені списки колишніх військових українських армій (УГА, Петлюрівської, Січових Стрільців, Українських Січових Стрільців), списки офіцерів українських військових формувань сіл Кобилля і Іванчани Збаразького повіту, складені 07.07.1929 року, списки солдатів українських національних з'єднань УСС та УГА із села Новики Збаразького повіту. Вони увійшли в публікацію «У борні за Українську державу», підготовлену за матеріалами держархіву області. Також є світлини вояків УГА та підбірка фото Святослава Липовецького «Стрілецькі світлини. Обличча звитяги».

Ще один розділ виставки відображає святкування листопадового зриву на Тернопільщині. Вагомим доповненням виставки стали книги, статті та брошури з фондів науково-довідкової ДАТО про історію та видатних постатей ЗУНР.

Виставка діятиме протягом місяця. Вхід вільний.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернігів рухається до ...
Наступна новина: На Житомирщині є багато ...

КОМЕНТАРІ