Чи завжди потрібен дозвіл на будівництво щоб звести власного будинку?

Чи завжди потрібен дозвіл на будівництво щоб звести власного будинку?

07.11.18 17:28 0 748

Зведення власного будинку для багатьох - це початок нового життя, дуже відповідальний крок, до якого потрібно підійти якомога краще підготовленим: як в матеріальному плані, так і в ракурсі стратегічного планування; потрібно враховувати кожну дрібницю, звертати увагу на все, що радять фахівці та люди, які працюють в сфері будівництва не один рік. Одним з найважливіших етапів побудови заміського будинку, котеджу є отримання дозволу на будівництво. Про нюанси даного питання ви зможете дізнатися далі.

В яких випадках і коли потрібно дозвіл на будівництво будинку?

Отже, дозвіл на будівництво заміського будинку потрібен не завжди. Про те, в яких випадках без спеціального дозволу не обійтися, можна дізнатися з Містобудівного кодексу, де передбачені всі випадки.

Наприклад, в сусідній РФ дозвіл на будівництво необхідні тільки в тих випадках, коли будинок буде мати більше, ніж 2 поверхи. Тобто для тих замовників, які хочуть побудувати одно- або двоповерховий котедж, де буде проживати одна сім'я, не обов'язково наявність навіть проекту, не кажучи вже про дозвіл на будівництво. Цей пункт розв'язує руки всім, хто бажає заощадити свій час і фінанси на збір необхідних документів, оплату послуг юристів, проектувальників, дизайнерів. Все це можна зробити самостійно, якщо є впевненість в своїх силах. Але для найкращого результату все-таки добре буде довірити найважливішу роботу з проектування будинку професіоналам, а дрібні клопоти залишити собі. В Україні ж для зведення одно- і двоповерхових будинків дозвіл все ж таки знадобиться.

Далеко не всі люди знають, що дозвіл на будівництво можна і не оформляти, тому багато профільних фірм мають хороший заробіток, наполягаючи на тому, що будь-який проект обов'язково повинен супроводжуватися додатковою документацією, оформлення якої потребує грошових і часових витрат.

Містобудівний кодекс говорить, що державна експертиза проектів не проводиться для об'єктів, які:
мають не більше 2-х поверхів;

  • в яких проживає не більше однієї сім'ї;
  • споруда знаходиться окремо від інших будівель.

Експертизи проектної документації можна уникнути в тих випадках, коли дозвіл на будівництво не є обов'язковим. Тобто якщо ваш будинок буде вписуватися в усі зазначені умови законодавства, то можна обійтися без оформлення цілого ряду документів.

Джерело: https://gbu-ua.com

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 32)
Попередня новина: Пляжна мода 2018: Головні ...
Наступна новина: Виробництво елеваторів під ...

КОМЕНТАРІ