Як розвиватиметься «смарт спеціалізація» на Тернопільщині

Як розвиватиметься «смарт спеціалізація» на Тернопільщині

09.11.18 08:24 0 255
Процес стратегічного планування на основі смарт спеціалізації, завдяки співпраці бізнесу, влади та науки, обговорили 7 жовтня під час круглого столу у Тернопільській обласній державній адміністрації. До заходу долучилися експерти Українського інституту міжнародної політики, представники структурних підрозділів ОДА, Агенції регіонального розвитку, бізнес-асоціацій, науковці та студенти.

Регіональна стратегія дослідження та інновацій для смарт спеціалізації – це програма трансформації, спрямована на Урядову підтримку, інвестиції для ключових регіональних пріоритетів, а також індивідуальний підхід та конкурентні переваги, розвиток інновацій, тощо.

Під час круглого столу розглянули кращі європейські практики та пріоритетні напрямки розвитку регіону.

«У 2019 році ми розпочинаємо підготовку стратегії регіонального розвитку Тернопільської області на наступні 5 років. Тому для нас важливо передбачити ініціативу стратегічного планування на основі смарт спеціалізації. Це нова практика, яка допоможе зробити Тернопільщину конкурентоспроможною та відкриє нові можливості», - наголосила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА Галина Воляник.

За словами голови правління ГО «Український інститут міжнародної політики» Ростислава Томенчука, не варто боятися інновацій, які впроваджуватимуться завдяки смарт спеціалізації: «Дуже важливий процес обговорення стратегії зі всіма зацікавленими сторонами, щоб це був не просто документ, а відображалися ключові завдання і залучалися до діалогу усі учасники процесу».

Довідково:

Основний принцип смарт спеціалізації полягає у фокусуванні знань та їх поєднанні з обмеженою кількістю пріоритетних видів економічної діяльності, щоб країни та регіони стали конкурентоспроможними в світовій економіці.

Такий підхід дозволяє регіонам скористатися ефектом передачі знань та використовувати нові знання, що є важливим фактором продуктивності. Тому смарт спеціалізація – це створення унікальних ресурсів та можливостей на основі унікальних промислових, галузевих структур та відповідної бази знань.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/oda.te.gov.ua/photos/?tab=album&album_id=1482347938535453&__tn__=-UC-R

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: З 19 січня працюватиме ...
Наступна новина: Понад 78 км вулиць ...

КОМЕНТАРІ