Аграрії Тернопільщини виростили високий урожай зернових

Аграрії Тернопільщини виростили високий урожай зернових

14.11.18 09:59 0 130
Цьогоріч в області очікується рекордний показник урожайності зерна. Про це повідомив в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Володимир Стахів під час прес-конференції 13 листопада.

«Не зважаючи на посушливу весняну кампанію та складні кліматичні умови, обсяги виробництва сільськогосподарської продукції — нарощуються. За підсумками 10-ти місяців, приріст виробництва внутрішнього валового продукту (ВВП) сільськогосподарської продукції становить 5,4 %. Урожайність 55 центнерів з кожного гектару — доволі хороший показник. В поточному році аграрії області вироблять 2,5-2,6 млн т валового збору зернових культур», — зазначив Володимир Стахів.

Загалом, проаналізувавши показники останніх 5-6 років, щороку спостерігається до 30% росту виробництва ВВП. Станом на 1 листопада, аграріями області вироблено 8,3 млрд грн ВВП або 426 млн грн плюс до показників попереднього року, наголосив Володимир Стахів. За його словами, є можливість вийти на показники базового 1990 року, коли виробництво аграрної продукції в області становило 9,5 млрд ВВП. Таким результатам, насамперед, сприяє модернізація виробництва, а також впровадження нових технологій вирощування сільськогосподарської продукції.

У той же час завершується збір кукурудзи та цукрових буряків. Останніх зібрано 1,5 млн т, з яких вироблено понад 150 тис т цукру. В поточному році також спостерігається й рекордний вал ріпаку — понад 200 тис. т.

«Посівну кампанію проведено в оптимальні терміни. Усіма категоріями господарств посіяно майже 200 тис. га зернових та озимих культур, що становить 100 % від прогнозованого обсягу», — зазначив в. о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Ігор Гундич: Рада ...
Наступна новина: 35 спортивних майданчиків ...

КОМЕНТАРІ