Кожен другий українець вже обрав свого лікаря. Житомирщина серед лідерів

Кожен другий українець вже обрав свого лікаря. Житомирщина серед лідерів

14.11.18 09:14 0 204
За 7 місяців кампанії «Лікар для кожної сім'ї» свого терапевта, педіатра чи сімейного лікаря обрали понад 21 мільйон українців. Понад 750 тисяч жителів Житомирщини вже також підписали декларації з терапевтом, сімейним лікарем або педіатром.

Найбільш активнні жителі Полтавської, Хмельницької, Житомирської і Чернігівської областей — тут декларації зі своїм лікарем підписали понад 60% мешканців. Зокрема на Житомирщині свого лікаря вже обрали 752 132 жителі.

Міністерство охорони здоров'я України наголошує, що власний лікар, до якого можна звернутись з будь-якого питання щодо здоров'я, потрібен кожному. Як свідчить світова практика, більшість проблем із здоров'ям можуть бути вирішені на рівні первинної допомоги, особливо у разі вчасного звернення. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр не лише встановлює діагноз і лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, а й консультує щодо здорового способу життя, дає направлення на аналізи, до вузьких спеціалістів, видає довідки. І всі послуги у вашого лікаря уже оплачені Нацслужбою здоров'я.

В області вже 63 медичні заклади та 821 лікар приєдналися до Національної служби здоров'я. Наразі підписати декларацію можна і у приватному медзакладі: до реформи вже приєднались 40 приватних клінік та 33 лікарі-ФОП.

Загалом уже 623 медичних заклади, в яких працюють терапевти, педіатри і сімейні лікарі, уклали договори з Національною службою здоров'я і отримують фінансування за новою моделлю. Лише в жовтні ці заклади отримали майже 800 млн грн від Нацслужби здоров'я. Для більшості — це значно більше грошей, аніж за субвенцією, і медики цих закладів почали отримувати сутєтво вищу зарплатню. Про це інформує Міністерство охорони здоров'я України.

З другої половини 2019 року працюватиме програма «Безкоштовна діагностика». За направленням вашого сімейного лікаря ви зможете проходити рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця, аналізи та діагностичні дослідження в будь-якому медзакладі за вашим вибором, який бере участь у програмі. Оплачуватиме послуги Національна служба здоров'я.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Урок патріотизму від ...

КОМЕНТАРІ