На Житомирщині проти грипу вакцинувалися майже 800 людей

На Житомирщині проти грипу вакцинувалися майже 800 людей

28.11.18 13:06 0 233
Кожен житель області може замовити в аптеці вакцину проти грипу і зробити щеплення у свого сімейного лікаря, або ж вакцинувати дитину в педіатра. Адже щеплення створює в організмі людини імунітет проти штамів вірусу грипу цього епідсезону, захисту якого вистачить щонайменше на півроку.

Житомирський обласний лабораторний центр інформує, що за останній тиждень (47 тиждень року) захворюваність збільшилася серед дитячого населення на 3,6%. Вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру здійснює моніторинг циркуляції збудників грипу та ГРВІ. В переважній більшості захворювання були викликані Rs-вірусами, аденовірусами та парагрипом. Віруси грипу не виділялись. Натомість в Україні на минулому тижні був виділений перший збудник грип А.

З початку епідсезону проти грипу в області вже щеплено 783 особи, з яких 195 дітей. При цьому 512 осіб (65%) щеплені за власні кошти, 251 (32%) – за кошти підприємств, та 20 (2,5%) – за кошти місцевого бюджету.

Грип – це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є небезпечнішим. Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом: коли хвора людина кашляє, чхає, чи просто розмовляє.

Нагадаємо, що в першу чергу вакцинуватися проти грипу потрібно людям з групи ризику:

- діти до 5 років;

- вагітні жінки;

- люди віком від 65 років;

- лікарі, військові, студенти, педагогічні працівники.

Наразі в аптеках можна замовити дві вакцини проти грипу «Ваксігрип Тетра» (можна щепити від 3-х років) та «Джісі Флю» (для вакцинації дітей від 6 місяців),

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Інформація про місця ...

КОМЕНТАРІ