Який човен потрібен для рафтингу на гірських річках?

Який човен потрібен для рафтингу на гірських річках?

29.11.18 14:41 0 788

Рафтинг Львів - це дуже цікавий вид активного і спортивного відпочинку, як похід в гори, лижні тури або їзда на позашляховику, він по-своєму захоплюючий і вимагає ретельного підходу в питанні вибору спорядження. Навіть якщо ви збираєтеся на один день, потрібно підготуватися найсерйознішим чином: важливо знати, який човен потрібен для сплаву по гірських річках України, і вибрати саме її, взяти одяг, медикаменти - все необхідне.

Якісний та підходящий плавзасіб - основа успішного і безпечного рафтингу. Саме на правильно підібраному човні можна сплавлятися по гірських річках, долаючи пороги середньої складності та попутно милуючись красою української природи. Тому нижче ми хочемо розглянути різні категорії плавзасобів, призначених для непрофесійного рафтингу.

Дешеві човни для сплаву

Зверніть увагу, не бюджетні, а саме дешеві - ті, що рекламуються в «магазинах на дивані» в категорії «3 за ціною 2» або виставлені на продаж в супер-маркетах. Вони яскраво виглядають, але віддавати їм перевагу дуже ризиковано - далеко не факт, що вони витримають сплав по порожистій гірській річці.

Практика показує, що у дешевих плавзасобів недостатньо якісно виконані шви для стравлювання повітря і ненадійні клапани. Навіть матеріал, з якого зроблений їх корпус, слабкий і може проколотися при контакті з гострою кромкою каменю або гілкою топляка. Дешевий човен можна так пошкодити буквально за один сплав, що потім відремонтувати його буде взагалі неможливо. Та й лагодити його між проходженнями порогів - це колосальна втрата часу і задоволення від рафтингу, не кажучи вже про малоприємною перспективі сходу з траси.

Гумові човни для сплаву

Головним чином це класичні плавзасоби для риболовлі. Якщо їх правильно зберігати та користуватися ними час від часу, то вони відмінно показують себе на спокійних озерах. Але ось чи підійдуть вони для гірської річки, чи можна сплавлятися на гумових рибальських човнах?

Плавзасоби з цієї категорії відрізняються порівняно великою вагою і меншою, ніж у ПВХ-моделей, міцністю. А надійність їх дуже важлива, враховуючи порожисте дно гірських річок і взагалі велика кількість перешкод. Об корчі та каміння такий човен теж можна проколоти, і не забувайте, що на сонці гума нагрівається, тому доведеться постійно стравлювати клапани та випускати повітря. В іншому випадку бік плавзасоби може просто вибухнути.

Гумовий човен для сплаву по гірських річках хороший тим, що коштує дешевше моделей з ПВХ, але не забувайте, що на першому місці має бути надійність. Тому, спираючись на практичний досвід, радимо зупинитися на варіанті з полівінілхлориду.

Човни з ПВХ

Сьогодні саме полівінілхлорид є найбільш технологічно досконалим і тому найкраще підходящим матеріалом для надувних човнів. З нього виконуються компактні та легкі плавзасоби, які без проблем перевозяться в машині або навіть громадському транспорті, й швидко надуваються для спуску на воду.

Сьогодні є дуже багато досить надійних варіантів і навіть цілих фірмових лінійок з ПВХ. Як приклад можна привести надувні човни Jet! Norfolk і HDX. У будь-який з цих човнів можна зняти жорстку підлогу, що не тільки зменшить його вагу, але і допоможе знизити ймовірність пошкодження плавзасобу під час контакту з берегом або з порожистим, кам'янистим і галькові дном річки. Також зручно, що на будь-який з цих човнів можна поставити мотор, що дозволить збільшити дальність маршрутів і розширити свою географію рафтинг-турів.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 11)

КОМЕНТАРІ