В Житомирській області де,коли і за скільки можна придбати ялинку на свято

В Житомирській області де,коли і за скільки можна придбати ялинку на свято

08.12.18 10:57 0 174
А чи знали ви, що в Житомирській області ялинки можна придбати у 146 точках продажу. Щороку лісові господарства області висаджують 100га ялинок та сосен саме для новорічно-різдвяних свят. Потужності Житомирщини цього року – реалізувати 0,5 млн ялинок. І кожен за допомогою смартфону зможе перевірити походження ялинки, що продається.

Про головну красуню різдвяно-новорічних свят, яка незабаром прикрашатиме кожну оселю, розповіла спеціаліст зі зав'язків з громадськістю Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Горай.

По-перше, відмітимо, що лісогосподарства здійснюють заготівлю новрічних ялинок та сосен без шкоди для навколишнього середовища. Адже кожного року лісівники Житомирщини висаджують 100га ялинок для забезпечення різдвяно-новорічних свят. Окрім цього, проводять і висадку хвойних дерев для підтримки лісу.

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

Де купити ялинку до свят?

На Житомирщині можна купити ялинку чи сосну у 146 торгівельних пунктах реалізації. Перелік та адреси торгівельних точок з продажу за посиланням - https://zt-lis.gov.ua/gromadjanam/realizacija-novorichnikh-jalinok.html

Ялинкові ярмарки розпочинають свою роботу з 15 грудня 2018 року. Про це розповіла Наталія Горай. Проте придбати ялини можна і зараз, щоправда за попереднім замовленням.

Ялинки та сосни продаватимуть біля лісництв, розсадників, на рекреаційних майданчиках, уздовж автошляхів області, на ринках сіл, селищ та міст лісогосподарські підприємства. Крім того, в кожному лісгоспі визначено відповідальних осіб та консультативні телефони, за якими можна отримати необхідну інформацію про новорічні ялинки.

Лісівники запевняють громадян, що передсвятковий розпродаж хвойних деревець жодним чином не зашкодить навколишньому середовищу. Адже заготовлятимуть дерева на рубках догляду, тобто там, де вони зайві та їх потрібно вирубати, щоб насадження були продуктивними, або на спеціально створених плантаціях новорічних ялин. Таких в державних лісогосподарських підприємствах наразі – майже 700 гектарів.

Цього року лісівники області мають до продажу 0,5 млн зелених красунь. Проте досвід попередніх років показує, що реалізовується щороку 35-50 тисяч деревець.

Яка вартість зеленої красуні?

Ціни на деревця в залежності від його висоти коливатимуться від 45 до 200 грн. Повідомляє прес-служба ЖОУЛМГ. Середня ж вартість новорічної ялинки до 1,5 метра становитиме близько 60-70 грн. Окремі підприємства пропонують ялинки в горщиках, котрі за умови правильного догляду, навесні можна буде висадити у відкритий ґрунт.

Умови продажу ялинок

Як і в попередні роки, відпуск новорічних ялинок буде здійснюватися з обов'язковим маркуванням спеціальними уніфікованими засобами:

- самоклейними етикетками

- пластмасовими бирками-стяжками.

Ці засоби розриваються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання. Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості та форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті www.ukrforest.com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

Довідково.

Охорона від браконьєрів та відповідальність. У новорічний період 2018-2019 років також надано доручення організувати рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ для виявлення правопорушників.

Штрафні санкції за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та адміністративного чи кримінального (у разі істотної шкоди) штрафу.

Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня може бути від 246 грн до 1852 грн. Крім того, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п'яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн).

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Укрзалізниця знищує ...
Наступна новина: Степан Барна під час ...

КОМЕНТАРІ